Hoşgeldiniz  

Eski HDP’liler Ayhan Bilgen ve Müslüm Doğan “Türkiye’nin Sesi Partisi’ni” kurdular

İkrar-HA1 | 31 Mart 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Eski HDP’liler Ayhan Bilgen ve Müslüm Doğan “Türkiye’nin Sesi Partisi’ni” kurdular

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Milletvekilliği, Grup Başkan Vekilliği ve Parti Sözcülüğü gibi görevlerde bulunan son olarak Kars Belediye Başkanı iken İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyum atanan Ayhan Bilgen’in Kurucu Genel Başkan olduğu Türkiye’nin Sesi Partisi (SES Parti) kuruldu. Kurucuları arasında HDP Eski İzmir Milletvekili ve Eski Bakan Müslüm Doğan’da yer alıyor.

31 Kişiden oluşan Kurucular Kurulu Ayhan Bilgen’i Genel Başkan olarak seçerken Müslüm Doğan ise Kurucu Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü olarak görevlendirildi. Bugün 09.30’da İçişleri Bakanlığı’na verilen dilekçe ile resmen kurulan SES Parti Genel Başkan Vekili ve Partisi Sözcüsü Müslüm Doğan Partinin kurmaylarıyla dilekçelerini teslim etmeden önce İçişleri Bakanlığı önünde açıklama yaptı.  HDP’den 2018 yılında istifa eden eski İzmir Milletvekili ve eski Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, “Yeni bir siyaset kurmak üzere İçişleri Bakanlığı önüne geldik. Ülkemizdeki durumu biliyorsunuz. Ülkede hakkın hukukun adaletin askıya alındığı, ülkemizdeki mevcut durum nedeniyle muhalefetin siyaset üretemediği, politikalar üretemediği bir durum yaşıyoruz. Bu da yeni bir siyaset zeminine ihtiyaç olduğunu ortaya koydu. Altı aylık çalışmanın sonunda Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kurulmasına karar verdik” dedi.

Ortak akılla parti programını oluşturduklarını, programda, “ülkemizin nasıl bir demokrasiyle yönetilmesi gerektiğini, nasıl bir hak, hukuk ve adaletin tesis edileceği hususlarında ülkemizin temel meselelerinin nasıl çözüleceği konusunda ileri tanımlamalar”ın söz konusu olduğunu belirten Doğan şu ifadeleri kullandı:

“Kurduğumuz parti yeni bir zeminde demokrasiyi aramak, demokrasiyi geliştirmek, halkın taleplerini karşılamakla ilgili demokratik bir partidir. Hiçbir partinin ne karşısında yer alan bir siyasi tutumu ne de devamı niteliğinde bir partidir.”

Açıklamanın ardından Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kurucuları başvuru dilekçelerini teslim etmek üzere bakanlığa giriş yaptı.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.