Hoşgeldiniz  

ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü: “Ezilenlerin buluştuğu mevzinin adıdır 1 Mayıs”

İkrar-HA1 | 01 Mayıs 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü: “Ezilenlerin buluştuğu mevzinin adıdır 1 Mayıs”

İKRAR – Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, İKRAR Haber Ajansı için bir mesaj kaleme aldı. 

 

1 MAYIS

İşçi sınıfının birlik ve mücadele gününü kutluyorum.

Bu yılda geçen yıl olduğu gibi pandemi koşullarında bir 1 Mayıs’a gidiyoruz. Geçen yıldan daha da ağırlaşmış koşullar altında sömürünün katmerlendiği, işsizliğin bir çığ gibi büyüdüğü ve aynı zamanda patronların faşist rejimden beslenerek ve onun desteğini alarak uyguladıkları kod 29’la binlerce işçiyi işten attığı bir yapıyla karşı karşıyayız.

Bu saldırganlığa karşı, bu sömürüye karşı işçi sınıfı hem sendikal hak için, hem kod 29’a karşı hem de ücretleri için bir ekonomik mücadele yürütüyor. Bu anlamda da her yerde direnişler kendilerini gösteriyorlar.

Sadece bu da değil, ezilenler açısında da bir tarafta İstanbul Sözleşmesi için isyana kalkan kadınlar, Boğaziçi’nde kayyum rektöre karşı direnen öğrenci gençliği ve doğası için mücadele eden İkizdere köylüleri yada varlık mücadelesi yürüten LGBTİ+ ların her yanda kendini gösteren direnişleri 1 Mayıs mevzisinde buluşuyor.

Bu anlamıyla 1 Mayıs geçtiğimiz yıllardan çok daha özel bir anlam ile daha özel bir anlam ifade ediyor.

İşçi sınıfı ve ezilenlerin birlik ve mücadele gününde esaslı bir şekilde kapitalizme karşı sosyalizmi, faşizme karşı demokrasi ve özgürlüğü savunacağımız ve bu anlamda kol kola birlikte yürüteceğimiz bir gündür 1 Mayıs… 

Bu 1 Mayıs’ı birlik, mücadele ve zaferle sonuçlandıracağımıza olan inancımızla

1 Mayıs Kutlu Olsun, Biji Yek Gulan…

 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.