Hoşgeldiniz  

ESP Genel Başkanı Şahin Tümüklü; “Bu iktidar Halkların savaşını istiyor, Halkın mücadelesini bitirmeye çalışıyor” (VİDEO)

İkrar-HA1 | 31 Temmuz 2021 | Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ESP Genel Başkanı Şahin Tümüklü; “Bu iktidar Halkların savaşını istiyor, Halkın mücadelesini bitirmeye çalışıyor” (VİDEO)

İKRAR – Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Şahin Tümüklü İKRAR Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Konya’da gerçekleşen katliam hakkında konuşan Tümüklü “Bu İktidar halkların savaşını istiyor, halkın mücadelesini kırmak istiyor, teslimiyet için çabalıyor” dedi.

ESP Genel Başkanı Şahin Tümüklü, Konya’da gerçekleşen korkunç katliam sonrasında İstanbul’da Emek Barış ve Demokrasi Platformu tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında İKRAR Haber Ajansı’na özel açıklama gerçekleştirdi. Tümüklü “ Çok uzun bir süredir Türkiye’de faşist iktidar her türlü faşist söylemini şovemizm ile zehirliyor ve halkların düşmanlığını körüklüyor. Kürt halkının bugün yarattığı mücadeleyi yok ediyor, sınırlandırarak zarar vermek istiyor. Son katliam da bu politikadan ayrı bir şey değildir. Halkların, Kürt Halkının ve diğer ezilen tüm halkların mücadelesi devam edecek. Haklarımızı geri almaya, katliamların hesabını sormaya ve bu mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.