Hoşgeldiniz  

Et ve Süt Kurumu Genel Müdüründen zam açıklaması: “Görülen devasa kuyruklar ülkemizi rencide ediyordu zam yaptık”

İkrar-HA1 | 23 Mart 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Et ve Süt Kurumu Genel Müdüründen zam açıklaması: “Görülen devasa kuyruklar ülkemizi rencide ediyordu zam yaptık”

İKRAR – Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan tüm yurtta geçerli %48 oranında ki büyük zam ile ilgili Genel Müdür Osman Uzun ilk kez açıklama yaptı. Zam oranını değerlendiren Uzun “Vatandaşlarımız ucuz et yemek istiyor, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kurumlarımızın önünde devasa kuyruklar oluşuyordu. Bu kuyruklar ülkemizi ve ülkemizin itibarını rencide ediyordu. Zam yapma kararı aldık ve bu kuyrukların oluşmaması için kendimizce önlem aldık” dedi.

Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Kurumun yeni fiyat listesi internet sitesinde yer aldı. Yapılan zamların ardından 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62,50 liradan 92 liraya yükseldi.

Genel Müdür Osman Uzun’un açıklamasına muhalefetten tepki geldi. CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil yapılan zam ile ilgili “Yapılan bu zam yoksul vatandaşlarımızı açlığa imkansızlığa itmektir. Sıra oluşmaması için zam kararı alan yönetim de derhal görevden alınmalıdır. Devletin imkanları ile mevki makam sahibi olan kişiler toplumdan kopamaz. Devlet vatandaşına hizmet eder sağladığı hizmeti de zorlaştırmaz. Derhal zamlar geri alınmalıdır. Kurum eğer sıra oluşuyorsa lüks makam araçları satın almak yerine dükkan sayısını arttırarak daha rahat ve güzel bir şekilde hizmet sağlar” ifadelerini kullandı. 

 

HABER MERKEZİ

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.