Hoşgeldiniz  

“Fabrikaya sendikalı olarak dönene dek mücadele edeceğiz”

İkrar-HA1 | 05 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

“Fabrikaya sendikalı olarak dönene dek mücadele edeceğiz”

İKRAR – Devrimci İşçi Sendikası (DİSK) Tekstil Sendikası’na üye oldukları gerekçe gösterilerek işten çıkartılan işçiler bugün bir eylem daha gerçekleştirdiler. Günlerdir fabrika önünde direnen ve seslerini duyurmaya çalışan işçiler Urfa Rabia meydanında gerçekleştirdikleri açıklamada “Fabrikaya sendikalı olarak dönene dek mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandılar.

DİSK Tekstil Sendikası’nda örgütlendikleri için işten atılan Urfa Uğur Tekstil işçileri, Urfa Rabia Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, işçiler sendika haklarından vazgeçmeyeceklerini vurgularken işe alınana kadar mücadele edeceklerini söyledi. Açıklamaya, Emek Partisi, CHP, HDP, TİP, DEVA Partisi ve TTB ile KESK’e bağlı sendikalar da destek verdi.

DİSK Tekstil Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen, işçilerin kararlı mücadelesi sonucu tazminatlarının yatırıldığını ancak fabrika açılana ve işçiler sendikalı şekilde çalışana kadar bu mücadelenin süreceğini belirtti.

Açıklamada ilk olarak Zehra Cecan isimli işçi söz aldı. Haksızlığa karşı geldikleri için işten atıldıklarını aktaran Cecan, “Biz haksızlığa boyun eğmeyip dik durduğumuz için bizi kapı önüne koydular. Haksızlığa boyun eğmeyeceğiz. Biz ekmeğimizin peşindeydik, başka bir şeyin peşinde değildik” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.