Hoşgeldiniz  

Fethullah Gülen’in yeğeni itirafçı oldu, 212 Fetöcüyü ifşa etti

İkrar-HA1 | 03 Şubat 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Fethullah Gülen’in yeğeni itirafçı oldu, 212 Fetöcüyü ifşa etti

İKRAR – 31 Mayıs 2021 yılında MİT tarafından gerçekleştirilen operasyon ile yakalanarak Türkiye’ye getirilen FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı olarak şuan hala dışarıda olan 212 FETÖ’cünün adını verdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen’in yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, örgüte dair bildiklerini itiraf ettiğini belirten Selahaddin Gülen, “212 kişinin ismini verdim ve bunları teşhis ettim” diyerek tahliyesini istedi.

FETÖ/PDY’nin ‘mahrem yapılanmaları’ ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı sağladığı iddia edilen Selahaddin Gülen, MİT tarafından yurt dışında yapılan operasyonla yakalanıp, 31 Mayıs’ta Türkiye’ye getirildi. Örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni ve özel kalem müdürü Cevdet Türkyolu’nun da kayınbiraderi olan Selahaddin Gülen, mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen hakkında soruşturmasını tamamlayarak, iddianame düzenledi. İddianamede, Selahaddin Gülen hakkında ‘silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.