Hoşgeldiniz  

Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu; “Siyasi dava demiştik haklı çıktık, Halkın iradesini gasp etmek istiyorlar”

İkrar-HA1 | 21 Mart 2022 | Dünya, Etkinlik ve Duyurular, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Hukuk Adalet, Manşet, Politika, Son Dakika, Yaşam A- A+

Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu; “Siyasi dava demiştik haklı çıktık, Halkın iradesini gasp etmek istiyorlar”

İKRAR – Rize’nin tek CHP’li belediyesi olan Fındıklı Belediyesi’nin halkçı başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’na karşı iktidar çeşitli baskılar uygulayarak yıldırmak istiyor. 14/18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Fındıklı Viçe Festivali’nde yaşanan ufak bir tartışma sonrasında bir polis memurunun olayı bahane ederek havaya ateş etmesi, ardından da festival alanında kargaşa çıkarması üzerine Başkan Çervatoğlu polis memurundan şikayetçi olmuştu. Ancak mahkeme polis memurunu cezalandırmak yerine Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve bir belediye personeline “Polis Memuruna görevini kullanmasına engel olma suçundan” dava açtı.

Fındıklı Belediyesi’nin ViçeFest adıyla 14-18 Ağustos 2019’da gerçekleştirdiği festivalde Mor ve Ötesi müzik grubunun sahne aldığı esnada dinleyiciler arasında bulunan gençler arasında tartışma yaşanmış ve festival görevlileri tarafından alan dışına çıkartılarak olay büyümeden yatıştırılmıştı. Olayın ardından bir polis memuru engelli ve yaşlı bölümünde havaya iki el ateş açmış ve alanda izdiham yaşanmasına sebep olmuştu. Bu nedenle Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu ve Festival Komitesi görevli polis memurundan şikayetçi olmuş ancak kovuşturulmaya yer bulunmamış, Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu ve 5 festival görevlisinin “görevi yaptırmamak için direnme ve kasten yaralama” suçlarıyla yargılanmasına karar verilmişti. Bugün (21 Mart Pazartesi) görülen davada savcı mütalaasında sanıkların 3’üne beraat verirken; Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu için ‘hak yoksunluğu’ ile cezalandırılması istendi. Fındıklı Belediyesi 25 Nisan Pazartesi günü saat 11.00’da Rize/Pazar Adliyesinde görülecek dava için dayanışma çağrısı yaptı.

Fındıklı Belediyesi tarafından 2019 yılında düzenlenen festival nedeniyle süren davada savcı mütalaasını sundu. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun ‘hak yoksunluğu’ ile cezalandırılması istendi. Karar duruşması 25 Nisan Pazartesi günü saat 11.00’da Rize/Pazar’da görülecek.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.