Hoşgeldiniz  

Fındıklı’dan Hanak’a Meci Dayanışması

İkrar-HA1 | 29 Nisan 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Fındıklı’dan Hanak’a Meci Dayanışması

İKRAR – Rize’nin tek CHP’li Belediyesi olan Fındıklı Belediyesi ile Ardahan’ın Hanak Belediyesi ile Meci Dayanışması kapsamında Hanak’ta bulunan tarım arazilerine buğday ekimi gerçekleştirdiler. 

Uyguladığı halkçı politikalar ile İktidarın hedefinde olan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu öncülüğünde gerçekleştirilen “Meci” Hanak’a da sıçradı. Fındıklı’dan Ardahan’ın Hanak İlçesine giden Çervatoğlu, belediyeye ait tarım arazilerine buğday ektiler.

”MECİYİ BÜYÜTECEĞİZ”

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın da katıldığı etkinlikte Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan katıldılar. Programda konuşan Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu “Meci kültürünü büyüteceğiz. Dayanışma ile güçleneceğiz. Ata tohumları ile topraklarımıza nefes aldıracağız. Halkımız, geleceğimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, çiftçilerimiz için bu topraklara umudu yeşerteceğiz. Türkiye’nin her yerine bu kültürü, bu dayanışmayı yaymak istiyoruz ve bunu başaracağız” dedi.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

 

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.