Hoşgeldiniz  

Genel Başkanlar İsmet Kurt ve Ercan Geçmez’den “Cemevleri Alevilerin İbadethanesidir” eylemine davet

İkrar-HA1 | 12 Kasım 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Genel Başkanlar İsmet Kurt ve Ercan Geçmez’den “Cemevleri Alevilerin İbadethanesidir” eylemine davet

İKRAR – 12 Kasım Cumartesi günü Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Alibeyköy Cemevi’nde gerçekleştirilecek “Cemevleri Alevilerin İbadethanesidir” eyleminin çağrıda bulunan Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez tüm yurttaşları Alibeyköy Cemevi’ne davet ettiler.

(HABERİN VİDEOSU)

 

Alevi Bektaşi Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Alevi Kültür Dernekleri ‘nin çağrısı ile Alibeyköy Cemevi’nde gerçekleştirilecek olan “Cemevleri Alevilerin İbadethanesidir” eylemine Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt İKRAR Haber Ajansı aracılığı ile bir çağrıda bulundular. 

 

“TÜM DUYARLI YURTTAŞLARIMIZI ALİBEYKÖY CEMEVİ’NE BEKLİYORUZ”

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez “En temel haklarımızı bir kez daha güçlü ve tek ses olarak haykırmak için tüm canlarımızı 12 Kasım Cumartesi günü Alibeyköy Cemevi’nde bir araya geliyoruz. Çünkü bir olursak sesimizi gücümüzü duyurabilir gösterebiliriz. El ele verdiğimiz zaman çok daha güçlü ve kuvvetli olabiliriz. Bu şiarla tüm canları, duyarlı yurttaşlarımızı aydınlarımızı ve yol ulularımızı değerlerimizi Cumartesi günü Alibeyköy Cemevi’ne davet ediyoruz” dedi.

 

“BİRLİKTE HAYKIRMAK İSTİYORUZ! ALEVİLİK VARDIR HAKTIR İBADETHANESİ CEMEVİ’DİR”

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt’ta İKRAR Haber Ajansı ile tüm canlara seslendi. AKD Genel Başkanı İsmet Kurt “Değerli canlar merhabalar, Alevilerin ibadet yeri Cemevidir. Yarın Alibeyköy Cemevi’nde gerçekleştireceğimiz toplantıya Siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum örgütlerini, duyarlı canları Alevi Bektaşi inancın temsilcilerini bekliyoruz. Birlikte haykırmak istiyoruz. Alevilik vardır, Alevilik haktır, Alevilerin ibadethanesi Cemevi’dir” dedi

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.