Hoşgeldiniz  

Gergerlioğlu: “Direneceğim, Polis beni genel kuruldan alsın”

İkrar-HA1 | 17 Mart 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Gergerlioğlu: “Direneceğim, Polis beni genel kuruldan alsın”

İKRAR – HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında paylaştığı bir haber gerekçe gösterilerek verilen hapis cezasının onanmasından sonra fezleke TBMM Başkanlığına iletildi.

Sosyal medya hesabından bir haber paylaştığı için hakkında açılan davada hapis cezası alan Kocaeli Milletvekili, İnsan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında hazırlanan fezleke TBMM’ne geldi.

 

”BEN HALKIN VEKİLİYİM, GENEL KURULU TERK ETMEYECEĞİM”

Fezlekenin TBMM Genel Kurulunda okunacağını belirten TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un tavrı eleştirilirken HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu fezleke okunsa dahi genel kuruldan ayrılmayacağını belirterek “Ben Milletvekiliyim, halkımın oyları ile göreve geldim. Korkmuyorum. Yapacaklarını yapsınlar, eğer genel kurula polis sokarak beni çıkaracaklarsa bu darbe olur. Halkın iradesine bir darbe vurulur. Ben direneceğim” dedi.

 

”DARBELER SADECE BOMBALARLA OLMAZ”

HDP’li Gergerlioğlu “Millete ve Millet iradesine darbeler sadece bombalarla toplarla gerçekleşmez. Bugün yaşanacaklar aleni bir darbedir. 90bin oy almış bir Milletvekili olarak halkımın yaşadığı sorunları hak gasplarını dillendirdiğim için cezalandırılıyorum. Korkmuyorum. Allah’tan başka kimseden korkum yok. Alnım ak ve başım diktir” dedi. 

TBMM Genel Kurulu’nun 14.00’de başlaması bekleniyorken Başkanlığın fezlekeyi okuduktan sonra vekilliği düşürülecek olan Gergerlioğlu’nun genel kuruldan çıkarılıp tutuklanarak cezaevine gönderilmesi bekleniyor. 

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.