Hoşgeldiniz  

Grup Yorum’dan Dersim’de konserlerinin yasaklanması ile ilgili açıklama

İkrar-HA1 | 20 Temmuz 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Grup Yorum’dan Dersim’de konserlerinin yasaklanması ile ilgili açıklama

İKRAR – 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında Dersim’de konser vermesi beklenen Grup Yorum’un konseri Tunceli Valiliği tarafından yasaklandı. Grup Yorum üyelerinin tamamının isimleri Jandarma Güvenlik Komutanlığı ile paylaşılarak Dersim il sınırları içerisine girişleri yasaklandı. Elazığ karayolundan Dersim’e giriş olan Muti bölgesinde Jandarma trafiği kapattı ve kimlik kontrollerini arttırdı. Konserlerinin yasaklanması ve kente girişlerine izin verilmeyen Grup Yorum bir açıklama yaptı. Açıklama “Tüm halkımızı türkülerimizi birlikte söylemeye davet ediyoruz” dendi.

Grup Yorum üyeleri, 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında verecekleri konserin yasaklanması ve üyelerinin Dersim’e giriş yasağı verilmesine dair açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bu konser yasaklarıyla ilk kez karşılaşmıyoruz. 2015’ten bu yana tüm konserlerimiz yasaklandı. Helin ve İbrahim, bu yasaklara karşı bedenlerini ölüme yatırdılar. Bu haklı mücadelemizin sesi soluğu oldular. Onlara konser yapmaya, alanlarda milyonları bir araya getirme sözü verdik. Konser yasaklarını delmek için Dersim’de olacağız. Tüm halkımızı bizi sahiplenmeye, bizimle birlikte türkülerimizi söylemeye çağırıyoruz. Grup Yorum’a AKP faşizminin asla gücü yetmez yetmeyecek” ifadelerine yer verildi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.