Hoşgeldiniz  

Gülistan Doku Davası’nda baş şüpheli Zeynal Abakarov ilk kez gözaltına alındı ifadesi ortaya çıktı

İkrar-HA1 | 18 Mart 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Gülistan Doku Davası’nda baş şüpheli Zeynal Abakarov ilk kez gözaltına alındı ifadesi ortaya çıktı

İKRAR – İki yıldan fazladır kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasının baş şüphelisi olan Zeynal Abakarov ilk kez şüpheli sıfatı ile Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla bugün gözaltına alındı. Yaşadığı Antalya’nın Alanya ilçesinde gözaltına alınanın Zeynal Abarakov yaklaşık 4 saat süren sorgusundan sonra sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından adli kontrol ve 15 gün arayla kolluk güçlerine imza vermek şartıyla serbest bırakıldı.

Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Zeynal Abakarov Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldükten sonra Alanya Adliye Sarayına götürüldü. Burada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak sorgusu yapıldı.

Zeynal Abakarov’un Alanya Adliyesi’nde yapılan sorgusu yaklaşık dört saat sürdü. Adliye sarayında Rusça bilen bir tercüman hazır bekletildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı ve soruşturma savcısının Zeynal Abarakov’a 30’dan fazla soru sordukları öğrenilirken Zeynal’ın sorgu boyunca Türkçe konuştuğu ve tercümana gerek duymadığı öğrenildi.

Abarakov, Gülistan Doku’nun kaybolmadan önce 5 Ocak 2020 günü sabah saat 11.00 sularında kendisi ile yaptığı ve MOBESE kameralarına yansıyan görüşmenin detayları sorguda şu şekilde anlattı;

“Ben Tunceli–Elazığ karayolu üzerinde bir cafede çalışıyordum. Gülistan yanıma geldi. Önce biraz cafe içinde daha sonra da bahçede bir süre konuştuk. Biz Gülistan ile ilişkimizi bitirmiştik ben istemiyordum. Gülistan benim yanıma geldi ve tekrar benimle birleşmek istediğini söyledi. Bu konuda ısrar etti, ben kabul etmediğimi ve bu ilişkinin bittiğini kendisine söyledim.


SORGU UZAYINCA HEMEN AVUKATINI ÇAĞIRDI

Zeynal Abarakov’un 4 saat süren sorgusunun ilk bir buçuk saatinde avukat istemediği ancak Başsavcı ile soruşturma savcısının yoğun soruları karşısında daha sonra avukat talep ettiği öğrenildi. Sorguya kısa süre ara verilerek barodan avukat talep edildi. Baronun gönderdiği avukatın sorgu salonuna gelmesinden sonra geriye kalan iki buçuk saatlik sorgu sırasında Zeynal Abarakov avukatından yardım alarak sorulan soruları cevapladı.


HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.