Hoşgeldiniz  

Güngören’de Deniz Gezmiş tartışması…

İkrar-HA1 | 22 Mayıs 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Güngören’de Deniz Gezmiş tartışması…

İKRAR – Güngören Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı oturumları sırasında MHP’li Gökhan Arslan konuşmasında Deniz Gezmiş ve arkadaşları için terörist ifadesini kullanınca CHP’li Meclis Üyeleri Arslan’a müdahale ettiler. Arslan söylediklerinde ısrar edince oturuma ara verildi.

Güngören Belediyesi Mayıs Ayı oturumları kapsamında 17 Mayıs günü gerçekleştirilen ilk oturumda İBB Meclis Üyesi ve Güngören CHP Grup Başkanvekili Alaettin Aktay konuşmasında 6 Mayıs 1972’de idam edilen Devrimci Gençler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı andı. Meclisin ikinci oturumunda MHP’li Meclis Üyesi Gökhan Arslan Aktay’ın konuşmasını hatırlatarak Devrimci şehitler için “terörist” ifadesini kullandı. Arslan’ın ifadelerine tepki CHP’li sıralardan gecikmedi. Grup Başkan Vekili Alaettin Aktay ile Meclis Üyesi Ali Şar Arslan’ın konuşmasına müdahale ettiler. Arslan üslubunu düzeltmemekte ısrar edince Meclis Başkan Vekili oturuma ara verdi. 

 

“DAR AĞACINDA 3 TERÖRİST”

MHP’li Meclis Üyesi Gökhan Arslan şu çirkin ifadeleri kullandı; “Zamanında Deniz Gezmiş ve arkadaşları, onlar gibi düşünen Mahir Çayan, İbrahim Kaypakkaya gibi şahıslar bu silahlı yolu seçmişler. Peki bunlar terörist değil de nedir? Bu şahısları övmek, bunları kahramanmış gibi göstermek nedir? Deniz Gezmiş ve arkadaşları veya onlar gibi örgütçüler ne yapmak istediler? Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurmuş olduğu rejime karşı ayaklandılar. Her fırsatta demokrasiyi ve Atatürk’ün kurduğu parti diye övünen bir partinin demokratik yollarla seçilmiş bir belediye meclis üyesi neden bu teröristleri anmak istedi? Bu bir akıl tutulmasıdır. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Mahir Çayan, İbrahim Kaypakkaya ve daha niceleri… Yok efendim “Dar ağacında 3 fidanmış” Ya bunlar dar ağacında 3 terörist 3 anarşittir” dedi.

 

“SENİN HADDİNE Mİ BU İSİMLERİ AĞZINA ALMAK”

MHP’li Gökhan Arslan’ın devrimci gençlere yönelik çirkin saldırısının ardından söz alan CHP Grup Başkan Vekili Alaettin Aktay “Hepimiz farklı düşüncelerin insanlarıyız, çeşitlilik güzel bir şeydir. Birbirimizin değerlerine saygı göstermezsek bu ülkenin bütünlüğünden bahsedenler sahtekarlık yaparlar.  Bu ülke hepimizin. Farklı düşüncelerle zenginleşelim. Eğer bunları yadsırsak bu ülke her gün kan gölüne döner. Her gün herkes birbirini öldürür. Kürsü ahkam kesmenin yeri değil. Bilginle konuşacaksın. Konuştuğu her şey yalan. Mahir Çayan diyor. Haddine mi Mahir Çayan’ın ismini ağzına almak. Mahir Çayan bu ülke için önemli bir değerdir” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.