Hoşgeldiniz  

Hacı Bektaş Belediyesi Anma Kurulu, Kültür Bakanlığı ile görüşmeleri sonlandırdı..

Muhabir 24 | 05 Ağustos 2020 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet A- A+

Hacı Bektaş Belediyesi Anma Kurulu, Kültür Bakanlığı ile görüşmeleri sonlandırdı..

İKRAR – Hacı Bektaş Belediyesi ve Anma Kurulu, 57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ni gerçekleştirmek için oluşturulan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve Nevşehir Valiliği gibi kurumların olduğu tertip komisyonu ile görüşmelerden çekildiğini duyurdu.

Hacı Bektaş Belediyesi Anma Kurulu yaptığı bir yazılı açıklama ile 16-17 ve 18 Ağustos’da gerçekleştirilecek olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nin Alevi kurumları ile birlikte planlanacağını başka bir programın da alternatif olacağını duyurdu. Hacı Bektaş Veli Belediyesi Anma Kurulu açıklamasında;

“Bilindiği üzere 56 yıldır her yıl düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri, Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu öncülüğünde, Alevi-Bektaşi Kurum ve Kuruluşlarının katılımıyla icra edilmektedir.
Bu yıl düzenlenecek olan 57.Ulusal 31.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nin icrası ile ilgili; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda, Kültür ve
Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Üniversitesi Rektörlüğü ile Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu olarak yaklaşık iki aydır görüşmeler yürütmekteyiz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın iki ay gibi kısa bir sürede hazırlamış olduğu etkinlik temasındaki eksik bilgilerin düzeltilmesini, dar zamana sıkıştırılan hazırlık çalışmasının daha uzun soluklu bir çalışmayla hazırlanmasını ve bu ortak çalışmanın 2021 yılında icra edilmesini belirterek, yapılan görüşmelerden Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu olarak çekilmiş bulunmaktayız.

Bu yıl düzenlenecek olan 57. Ulusal 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri programımız 7 Ağustos Cuma günü yayınlanacak olup; 56 yıldır olduğu gibi 16-17-18 Ağustos 2020 tarihinde, Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu öncülüğünde, Alevi-Bektaşi Kurum ve Kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olup; bunun dışında herhangi bir kurum veya kuruluş tarafından gerçekleştirilecek her türlü etkinliğin ALTERNATİF olarak değerlendirileceğini bildirir, kamuoyunun takdirine sunarız.” dedi.

İKRAR HABER AJANSI – HACI BEKTAŞ HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.