Hoşgeldiniz  

Hakim Ülkü Ergin FETÖ den Daha Önceden Tutuklanmış…

Muhabir 24 | 18 Temmuz 2020 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika A- A+

Hakim Ülkü Ergin FETÖ den Daha Önceden Tutuklanmış…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası ile ilgili açıklamalar nedeniyle tazminat cezası veren mahkemenin hakimi Ülkü Ergin’inin FETÖ’den tutuklandığı ancak sonra göreve geri iade edildiği ortaya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Erdoğan ve aile üyelerinin Man Adasına para götürdükleri iddiasını açıklaması ve sonrasında olayla ilgili eleştirilerinden dolayı tazminat cezası verilmesine hükmeden hakim Ülkü Ergin’in FETÖ’den tutuklandığı ancak sonra tutuklama kararının hala bilinmeyen bir nedenden kaldırılarak göreve iade edildiği anlaşıldı. Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, yargıda kritik birçok noktada hala FETÖ’cü yargıç ve savcıların olduğunu söyleyerek “Bunları bilerek temizlemiyorlar çünkü biliyorki ne isterlerse yaptıracaklar” dedi.

2016 yılında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan hakim Ülkü Ergin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın akrabalarının Man Adası’na usulsüz bir şekilde ara transfer ettiğine dair açıklamalarda bulunan Ana Muhalefet Lideri Kılıçdaroğlu’na 197 bin TL tazminat cezası vermişti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.