Hoşgeldiniz  

“Haklarımızdan ve Yaşamlarımızdan Vazgeçmeyeceğiz” Kadınlar Maltepe’den seslendiler…

İkrar-HA1 | 19 Haziran 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

“Haklarımızdan ve Yaşamlarımızdan Vazgeçmeyeceğiz” Kadınlar Maltepe’den seslendiler…

İKRAR – Kamuoyunda ‘İstanbul Sözleşmesi’ adıyla bilinen ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 Mart 2021’de feshedilmesi yönünde Cumhurbaşkanlığı Kararı yayınlanmasının ardından bugün kadınlar İstanbul Sözleşmesi için Maltepe Meydanında haykırıyor.

CHP, HDP, EMEP, Devrimci Parti, Sol Parti, Kadın Meclisleri, Feminist Hareket, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Alevi Bektaşi Federasyonu, PSAKD Kadın Meclisi, Devrimci Kadınlar, Türkiye Kadın Hareketi, Hukukçu Kadınlar Komisyonu, AKD Kadın Komisyonu, ADD Kadın Platformu gibi birçok kurum, kuruluş, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinden binlerce kadın Maltepe’de “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” sloganları atıyorlar. Polis bir pankarta izin vermedi ancak kadınlar birlikte polise karşı direnince pankart alana sokulabildi. Kadınlar hep bir ağızdan “Deniz Poyraz Ölümsüzdür, İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, Asla teslim olmayacağız!” sloganları atıyorlar. LGBTİ+ bayraklarının alınmaması üzerine kadınlar ve LGBTİ+ bireyler polis barikatlarını aşarak alana girdiler. Kalben ve Pınar Aydınlar sahne aldı.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.