Hoşgeldiniz  

Hazine Bakanı Nebati; “Siz arkanıza yaslanın, bırakın Nureddin kardeşiniz enflasyon ile uğraşsın”

İkrar-HA1 | 06 Nisan 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Hazine Bakanı Nebati; “Siz arkanıza yaslanın, bırakın Nureddin kardeşiniz enflasyon ile uğraşsın”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati’den ilginç açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bakan Nebati katıldığı bir iftar programında yaptığı konuşmada “Şöyle olmuş böyle olmuş sanki biz duymuyoruz, görmüyoruz… Halledeceğiz, önce siz arkanıza yaslanın bırakın Nureddin kardeşinize, bakın nasıl enflasyonla uğraşıyorum” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Ankara İftar Programı’na katıldı.

Burada konuşan Nebati, olumsuz küresel talep koşullarına karşın, ihracatçının vizyon ve gayretleriyle geçen yıl ihracatın 225 milyar doları aşarak rekor seviyeye ulaştığını söyledi.

İhracattaki ivmeyi bu yıl da sürdürdüklerini ve geçen ay 22,7 milyar dolarlık ihracatla tüm zamanların en yüksek mart rakamına ulaştıklarını iddia eden Nebati, “Aldığımız proaktif kararlara ilaveten başta MÜSİAD’ın değerli üyeleri olmak üzere ihracatçılarımız, krizden fırsat çıkartarak, yakın coğrafyamız başta olmak üzere dünyaya ihracat seferberliğini yaparak ihracatta tüm zamanların en yüksek başarısını elde etmiştir. Kapasite kullanım oranları gibi öncü göstergeler, ekonomik faaliyetlerin canlı seyrinin bu yıl da devam ettiğinin ve birinci çeyrekte de iyi bir büyümenin gerçekleşeceğinin işaretlerini vermektedir.” diye konuştu.

Bakan Nebati, şöyle devam etti:

“Kur stabil olduysa faiz de gündemden çıktıysa, enflasyonu da er ya da geç birlikte alaşağı edeceğiz. Atmış olduğumuz bu adımlara rağmen beklentilerdeki bozulmanın etkisi ile oluşan enflasyon ataletini alternatif yatırım araçları gibi enstrümanları geliştirerek kıracağız. Yıl sonunda enflasyonun makul bir seviyeye indiğini ve bu inişin devam ettiğini göreceğiz. GES ve sulama kanalları yatırımları gibi tarımsal üretimi artırmaya yönelik atacağımız adımlar ile tarım ürünlerinin daha uygun fiyatlardan piyasaya sunulmasını sağlarken aynı zamanda yeni atacağımız adımlarla da ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Birilerinin karamsarlığına, birilerinin umutsuzluk aşılamasına rağmen biz umutla bakıyoruz geleceğe ve Türkiye’nin 21. yüzyılın en önemli aktörlerinden biri olacağını gören büyük bir camiasınız. Bu camia aynı zamanda Türkiye’deki büyük sessiz çoğunluğun sesi. Bu işlerin zorlukların üstesinden hep beraber geleceğiz.”

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.