Hoşgeldiniz  

HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez: Hünkarın düşüncelerinin ne kadar değerli olduğunu bu yüzyılda daha iyi anlıyoruz

İkrar-HA1 | 08 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez: Hünkarın düşüncelerinin ne kadar değerli olduğunu bu yüzyılda daha iyi anlıyoruz

İKRAR – UNESCO tarafından 2021 Yılının Hacı Bektaş Veli yılı olarak ilan edilmesinin ardından gerçekleştirilecek program ve etkinliklerle ilgili Hacıbektaş’ta gerçekleşen istişare toplantısına katılan Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Genel Başkanı Ercan Geçmez İKRAR Haber Ajansı’na konuştu. Geçmez “Her geçen gün insanlığın karşılaştığı sorunlar bizlere Hünkarımızın düşüncelerinin ne kadar değerli olduğunu ispatlar niteliktedir” dedi.

Haberin Videosu;

UNESCO tarafından 2021 yılının ithaf edildiği Hacı Bektaş-ı Veli’nin dergahında konuşan HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez “UNESCO her yıl dünyanın belli bölgelerinde insanlığa hizmet etmiş, yüzyılları aşan fikirleri ve düşünceleri ile her an insanlığa yol göstermiş kişileri o yüzyılın kişisi ilan ediyor. Hacı Bektaş-ı Veli’nin fikir ve düşüncelerinin ne kadar değerli olduğunu bu yüzyılda çok iyi anlıyoruz. İnsanların savaşlarla birbirlerini yok etmeye çalıştığı bir dönemde tüm meselelerin insan olduğunu savunan benim kabem insandır diyen bir Pir’den bahsediyoruz. Benliğin ne kadar tehlikeli olduğunu ve meselenin turap olmaktan geçtiğini belirten Pirimiz var.  Benlikten aşılarak sorunların çözüleceğinden bahsediyor Hünkar. İnsanların bugün benliğe yenildiğini görüyoruz ve dünyayı kan deryasına çevirdiler. Bugün buradan Pirimiz Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin dergahından söylüyorum. Dönün ve bir kez daha özünüzü yoklayın. Hünkarımızı ve tüm ulularımızı rahmetle anıyorum” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.