Hoşgeldiniz  

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: “HDP Susmayacak, hakikatleri konuşmaya devam edecek”

İkrar-HA1 | 15 Haziran 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: “HDP Susmayacak, hakikatleri konuşmaya devam edecek”

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Prof.Dr. Mithat Sancar partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Eş Genel Başkan Sancar “Bu ülkede birilerinin aklından bir suskunluk paktı yaratmak geçiyor olabilir. Yani ‘gelin hep birlikte susalım ve bu dönemi böylece idare ederek geçelim’ gibi bir niyet varsa buradan uyarıyoruz; HDP susmayacak! Kim susarsa sussun HDP hakikatleri söylemeye devam edecek.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Prof.Dr. Mithat Sancar, partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalar yaptı. Sancar, partisi ile alakalı iktidar tarafından gelen baskılara değinip, gündemle ilgili partisinin görüşlerini ifade etti.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sancar, “İktidar her kademede susuyorsa bu suçları kabul ediyor” dedi, Meclis’te komisyon kurulması çağrısında bulundu.

Mithat Sancar, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına değinen Sancar, “Gelin, Meclis’te komisyon kuralım. Ya da bizler araştıralım. Korkunç bir suçlular düzeni oluşturulmuş. Onun için partimize kapatma davası, Kobani davası açıyorlar” dedi.

“Bir satış borsası açıldı” diyen Sancar, “Herkes kimin kimi satacağını merakla bekliyor. Satış sırası bana ne zaman gelecek diye bekliyorlar” ifadelerini kullandı.

HDP’ye açılan kapatma davası hakkında değerlendirmelerde bulunan Sancar, “Bu dava boşa çıkacak. İki tane nedeni söyleyeceğim. Birincisi halkımızın bize gösterdiği büyük destek. Bu halkla gelecek ittifakı yaptık biz. Bu halk bu partiye sahip çıkacak biliyoruz. Bu partiye yönelen her saldırı, milyonların iradesine saldırıdır. Kürt halkı iradesine de sonuna kadar sahip çıkacaktır” diye konuştu.

Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) seslenen Sancar, “Bu kadar alanen siyasi temele dayanan bir davada şahsınızın ve kurumunuzun itibarını düşünüyorsanız şimdi hemen iddianameyi kökten reddetmektir” çağrısında bulundu.

“GAZETECİSİ BİLE 10 MİLYON AVRO İLE İŞ YAPIYOR”

HDP bu ülkenin vicdanıdır. Bunu yok etmek için de öyle kirli ilişkiler düzeni kurmuşlar ki gazetecisi bile 10 milyon avro ile iş yapıyor. Ve bunlar sadece şimdi ortalığa saçılanlar. Gerçekler ortaya çıktıkça TV’de konuşanların ve onları konuşturanların çok büyük çoğunluğu bu kirli düzenden beslenenlerdir. Gelin, Meclis’te komisyon kuralım. Ya da bizler araştıralım. Korkunç bir suçlular düzeni oluşturulmuş. Onun için partimize kapatma davası, Kobani davası açıyorlar.

İşledikleri suçlar ve onlarla bağlantılı bütün diğer işler 128 milyar doları da bulur. 128 milyar doların hesabını soracağımız gibi 128 milyar suçunuzun da peşinizdeyiz. Kaçamayacaksınız. Bu iktidar da bu iktidarla birlikte hareket edenler de, meselelerin etrafında dolanan, sessizlik mutabakatına göz kırpan kim varsa kaybedecek, onurla yürüyenler kazanacak. Savcılar harekete geçmiyor. Bunları sayacağız tek tek. Yargı içinde varsa vicdanlı insanlar vardır inanıyorum. Ya bu oyunları bozsunlar ya da oyundan çekilsinler.

HSK’nın demokratik meşruiyetinin olmadığını, yargıyı dizayn ettiğini söylüyoruz. Muhalefet partileri HSK seçimlerine 11 üyeden 3’ünü almak adına iktidarla uzlaştı. Bu uzlaşmaya katılan muhalefet partileri yargı eliyle yaratılan kirliliklerin peşine düşmezlerse sorumluluk altında olacaklar. Savcıların, hâkimlerin, çantalarla valizlerle paralar aldığını iddia ediyor, isimler veriyor Sedat Peker. Savcıların harekete geçmesi için zaten kâfi. Bir İdari Yargı Hâkimi davasını karara bağlayacak müteahhitle boy boy fotoğraf çektiriyor. HSK sessiz kalmakla suça ortak oluyor. Bu hâkim dediğini de ihbar kabul etmeyecek misiniz? Hâkimlerin içinde yüzde 25 ne yapıyor?

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.