Hoşgeldiniz  

HDP’li Kemal Bülbül: “AKP ve Erdoğan Madımak davasında taraftır, karşımızdadır katillerden yanadır”

İkrar-HA1 | 09 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

HDP’li Kemal Bülbül: “AKP ve Erdoğan Madımak davasında taraftır, karşımızdadır katillerden yanadır”

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, bugün Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Madımak Katliamı davasına katıldı. Dava sonrasında PSAKD Genel Merkezi’nde İKRAR Haber Ajansı’na dava hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bülbül “Ortada bir sağırlar diyaloğu var ve bu mahkeme zaman aşımına doğru götürülüyor” dedi.

Haberin Videosu;

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen Madımak Katliamı davası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül “3 Sanık hakkında yürütülen davada, bu sanıklar çok büyük ihtimalle Almanya’dalar. Avukatlarımızın beyanlarına göre bu sanıkları iadeleri pek mümkün gözükmüyor. Çünkü bizim resmi kurumlar bu katilleri normal sıradan suç işlemiş gibi göstererek dönüşlerine bir şekilde engel olmak istiyorlar” dedi.

“DERTLERİ ZAMAN AŞIMINA GÖTÜRMEK”

Halkların Demokratik Partisi Antalya Milletvekili Kemal Bülbül İKRAR Haber Ajansı’na gerçekleştirdiği değerlendirmelerinde “Katillerin adresleri bilinirken, avukatlar mahkeme heyetine adresleri verirken devletin güvenlik güçleri bu katilleri bulamıyor” diyerek ifadelerini şu şekilde sürdürdü;

“Katillerden bir tanesi Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedilmişti gerekçe de yaşlı ve hasta olmasıydı. Buygün cezaevlerinde çok fazla hasta ve yaşlı tutsaklar var. Çoğunluğu Kürt ve Solcu olmaları… Mehmet Özkan yürüyemiyor kelepçeyle hastaneye götürülüyor mesele yaş sağlık değil. Erdoğan Madımak Katliamı davasında taraf olmuştur, katillerden taraf olmuştur. Suçluyu, katili effetmekle göstermiştir. Madımak Davasında zaman aşımı olduğunda hayırlı uğurlu olsun açıklaması yapmıştır. Siyasi tutum ve davranışlarıya bu açıkça ortadadır”

 

“MEHMET AĞAR BU İŞİN İÇİNDE ÇETE BAŞLARINDAN BİRİDİR”

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar iddiasını dillendiren HDP’li Kemal Bülbül “Ağar, bin operasyon çektim demişti. Madımak, Gazi, Maraş ve Çorum bu operasyonlardan biridir. Musa Anter, Metin Göktepe, Uğur Mumcu gibi katliamlar bu operasyonların içindedir. Bu çetelerin deşifre edilmesi için daha Alevilerin, Alevi dostlarının daha çok dikkatli olması gerekmektedir” dedi.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.