Hoşgeldiniz  

Hekimler meslektaşları için yürüyor… “Yastayız, Yorgunuz”

İkrar-HA1 | 25 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Hekimler meslektaşları için yürüyor… “Yastayız, Yorgunuz”

İKRAR – 36 Saatlik nöbet sonrasında yorgun bir şekilde evine gitmek isterken direksiyon başında uykusuz kaldığı için kontrolü kaybederek feci bir şekilde hayatını kaybeden Dr. Rümeysa Berin Şen için Ankara Şehir Hastanesi önünde anma gerçekleştirildi. Anma sonrasında Rümeysa Berin Şen’in meslektaşları Sağlık Bakanlığı’na doğru alkışlarla protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Nöbet sonrası trafik kazasında hayatını kaybeden Dr. Rümeysa Berin Şen için hekimler Ankara Şehir Hatanesinde anma gerçekleştirdi. Anmada konuşan Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, “Acımız çok büyük ama bir yandan çok öfkeliyiz. Hiç bir sağlık çalışanının, genç asistan hekim arkadaşlarımızın çalışma ortamı güvenli değil. Çalışma koşulları çok kötü. Yıllardır bunu dile getiriyoruz. Bu arkadaşlarımızı haftada en az 32 saate kadar nöbet tutuyorlar. Hafta sonu 24 saat nöbet tutuyorlar. Polikliniğe girip en az 100 tane hasta bakıyorlar. Artık bütün enerjisi bitmiş, tükenmiş bir hekimin 110. hastası olmak ister misiniz” diye sordu.

Anma’nın ardından hekimler alkışlı protesto ile Sağlık Bakanlığını’na yürüdü. Yürüyüşün ardından iş bırakan asistan hekimler Kadın Doğum Hastanesi önünde oturma eylemine başladılar.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.