Hoşgeldiniz  

“Herkesin dil, din, ırk ayrımı olmadan yaşamasını istiyorum”

İkrar-HA1 | 29 Haziran 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

“Herkesin dil, din, ırk ayrımı olmadan yaşamasını istiyorum”

İKRAR – İstanbul’da Onur haftası nedeniyle gerçekleştirilen LGBTİ+ yürüyüşüne saldıran polislerce gözaltına alınan Murat Kahya “Ben insanların barış içerisinde yaşamasından yanayım. Benim dünya görüşümde insanları farklılaştırmanın yeri yok” dedi.

19. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü bu yıl da polisin sert müdahalesiyle engellenmek istendi. LGBTİ+ vatandaşlar ve gazetecilerin yanında gözaltına alınanlardan biri de fotoğraf sanatçısı Murat Kahya oldu. Ters kelepçe ile gözaltına alınma görüntüleri sosyal medyada tepkilere neden olan Kahya, Vatan Emniyeti’nde ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 

Kahya şu ifadeleri kullandı;

“Yürüyüş sonrasında arkadaşlarımla Cihangir’deki bir kafeye geldik. Onlar oturuyordu ben ayakta duruyordum. Videoda da görülen polis amiri gelerek keyfi olarak ‘eğer kafedeysen sandalyeye otur’ şeklinde komut verdi. Ben de ayakta durmak istediğimi, oturmayacağımı söyledim. Daha sonra ise masadan kalkmamızı isteyince, kalkmayacağımı içkimi içtiğimi belirterek, ‘Ben bir vatandaş olarak buradan kalkmak zorunda değilim, siz kendi görevinizi yapın’ ifadelerini kullandım” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.