Hoşgeldiniz  

Hubyar Sultan AKD: “Orhan Sarıbal’ı iyi tanıyoruz, sonuna kadar yanındayız”

İkrar-HA1 | 14 Mayıs 2021 | Alevilik, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Hubyar Sultan AKD: “Orhan Sarıbal’ı iyi tanıyoruz, sonuna kadar yanındayız”

İKRAR – 4 Mayıs 1937’de alınan Bakanlar Kurulu kararı ile başlayan ve on binlerce Dersimli’nin canını alan katliamın yıldönümünde yayınladığı mesaj ile sosyal medyada linç edilmek istenmişti. Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Yönetim Kurulu yayınladığı basın metni ile Orhan Sarıbal’a destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da uzun bir süre yardımcısı olarak görev yapan ve şuan Genel Başkan Başdanışmanı olan Orhan Sarıbal’ın 4 Mayıs’ta Twitter hesabından paylaştığı gönderi kendi partisinden de dahil olmak üzere yoğun tepki toplamıştı. Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Yönetim Kurulu yayınladığı basın açıklaması ile Orhan Sarıbal’a destek verdi.

 

“ORHAN SARIBAL’I ÇOK İYİ TANIYORUZ, YANINDAYIZ, DESTEKÇİSİYİZ”

Yapılan yazılı açıklama şu ifadelerle başladı; “4 Mayıs’ta “Unutmadık, asla unutmayacağız! Dersim katliamında yitirdiğimiz canları saygıyla anıyorum” paylaşımı nedeniyle CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ı kendi partisinin içinde birilerinin hedef haline getirme ve itibarsızlaştırma çabası nafiledir. Orhan Sarıbal duruşuyla mücadelesiyle kendini gösteren bir vekildir. Anti demokratik uygulamalara, yolsuzluklara adaletsizliklere ve tarımdaki yanlış politikalara karşı tavrı ve pratiklerini biliyoruz. Bu anlamda halkın ve hakkın yanındaki tutumu nedeniyle değerli bir Can’ımızdır”

 

“ÖRNEK OLACAK DEMOKRAT BİR İSİMDİR”

Orhan Sarıbal’ın Alevi mücadelesine verdiği desteği hatırlatan açıklama şu ifadelerle devam etti; “Sadece Alevi hak talep mücadelesinde değil, Alevilere düşüncesi ve duruşu nedeniyle açılan davalarda, eylemlerimiz ve basın açıklamalarımızda her daim yanımızda olması nedeniyle örnek demokrat tavrı bizim için önemlidir. Sosyal medya paylaşımıyla Alevilerin halen acılarını derin hissettiği Dersim Katliamında yitirdiklerimizi insani olarak sahiplenmesi birilerini rahatsız etmiş olsa da hassasiyetlerimizi görmesi, biz Alevilerle dayanışması ve acılarımız paylaşması açısından değerli bir yaklaşımdır”

 

“ORHAN SARIBAL’IN YANINDAYIZ”

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı; “Orhan Sarıbal’ın yaklaşımı hem insani hem de demokrasinin gereğidir. Bu yaklaşımdan dolayı vekile yönelik siyasi linç girişiminin karşısında ve Orhan Sarıbal’ın yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız” 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.