Hoşgeldiniz  

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği: “Nefret suçu işleyen doktor hakkında suç duyurusunda bulunacağız”

İkrar-HA1 | 14 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği: “Nefret suçu işleyen doktor hakkında suç duyurusunda bulunacağız”

İKRAR – Alevi kurumlarından Aleviler ve Kürtler hakkında cinsiyetçi ve nefret suçları işleyen İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu ile ilgili tepki açıklamaları devam ediyor. Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama da ırkçı ve cinsiyetçi suç işleyen Sarıhasanoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Karahasanoğlu’nun geçmiş yıllarda Twitter’da yaptığı Aleviler ve Kürtler ile ilgili cinsiyetçi ve ırkçı söylemleri üzerine Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği bir açıklama gerçekleştirdi. Bugün Karahasanoğlu’na ulaşmaya çalıştıklarını ancak çabalarının geçersiz kaldığını belirten HSAKD açıklamasında “Cinsiyetçi ve Nefret Suçu işleyen Adil Yetiş Karahasanoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ayrımcılık ve Nefret suçu işlemiş birinin Sağlık Bakanlığı bünyesinde kariyerine yükselerek devam etmesi de ayrı bir sorundur” ifadeleri kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ivedi bir şekilde açıklama yapmasını talep eden HSAKD “Kamu personelinin bu kadar alenen işlediği nefret suçu için harekete geçmesini bekliyoruz” dedi.

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.