Hoşgeldiniz  

Hürmüz ve Şimoni Diril soruşturmasında bir tutuklama geldi

İkrar-HA1 | 23 Haziran 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Hürmüz ve Şimoni Diril soruşturmasında bir tutuklama geldi

İKRAR – 533 gündür kayıp olan kendisinden haber alınamayan Hürmüz Diril hakkında yürütülen soruşturma da gözaltına alınan Apro Diril isimli kişi tutuklandı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya (Mehrî) köyünde yaşayan Hürmüz ve Şimoni Diril, 8 Ocak 2020’de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kaçırılmıştı. Şimoni Diril’in cenazesi, 70 gün sonra Hezil Çayı’nın kenarında bulundu. İki yurttaşın kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 20 Haziran’da gözaltına alınan ve aralarında köyde yaşayan tek kişi Apro Diril’in de bulunduğu 3 kişi, emniyet ifadelerinin ardından dün Şırnak Adliyesi’ne çıkarıldı. Şırnak Baro Başkanı Rojhat Dilsiz, Apro Diril ve diğer iki kişinin savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiğini belirtti. Mahkeme heyeti, Apro Diril hakkında tutuklama, diğer kişi hakkında ise adli kontrol şartıyla bırakılma kararı verildi. 

Köyde yaşayan tek kişi olan Apro Diril, soruşturma kapsamında daha önce de gözaltına alınmış, emniyet ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.