Hoşgeldiniz  

Hüseyin Mat: “Bizim tarafımız hınzır paşalar değil, Pir Sultan Abdal’dır”

İkrar-HA1 | 21 Nisan 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Hüseyin Mat: “Bizim tarafımız hınzır paşalar değil, Pir Sultan Abdal’dır”

İKRAR – Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Eşit Başkanı Hüseyin Mat, Diyanet İşleri Başkanlığı ile bazı Alevi Kurumları (!) işbirliğinde gri pasaportlarla Avrupa’ya kaçırılan sözde dedeler hakkında bir açıklama yaptı.

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat “Alevi inancını inkar eden, Ana/Dede diye bir inanç önderi yok diyen, Cemevi ibadethane değildir diyen bir Diyanet İşleri Başkanlığın’dan bahsediyoruz” sözleri ile açıklamasına başladı.

 

“RESMİ DEVLET İDEOLOJİSİNİN ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜNÜ VE ÇÖKÜŞÜNÜ İZLİYORUZ”

AABK Başkanı Hüseyin Mat yaptığı açıklamaya “Yıllardır Avrupa Alevi hareketini ve kazanımlarını hedef alan ve ortadan kaldırma adına elinden geleni ardına bırakmayan AKP/MHP ve resmi devlet ideolojisinin çürümüşlüğünü ve çöküşünü izlemeye devam ediyoruz. Diyanet ve Cem Vakfı işbirliğiyle her yıl sayısı artırılarak, sözde dede oldukları iddia edilen haramzadelere Gri pasaport vererek Avrupa’ya gönderdiler. Alevi inancını inkar eden, Ana/Dede yok diye bir inanç önderi yok diyen, Cemevi ibadethane değildir diyen bir Diyanet İşleri Başkanlığından bahsediyoruz” diyerek başladı.

“TEK AMAÇLARI AVRUPA ALEVİ HAREKETİNİ BÖLMEK”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurtdışında yaşayan Alevilere daha çok odaklandığını belirten Hüseyin Mat “Devletin kara kutusu, derin asimilasyon politikalarını belirleyen ve yürüten günümüzün şeyhülislam makamı olan Diyanet İşleri Başkanlığı, özellikle Muharrem ve Hızır aylarında sözüm ona Aleviliği öğretmek ve hizmet vermek amacıyla Avrupa’ya Gri Pasaport vererek dede kılıklı, devletin dedesi olan ama asla Alevi dedesi olmayan kişiliksizleri gönderdiler. Tek amaçları Avrupa Alevi Hareketini bölmek, parçalamak ve ortadan kaldırmaktı. Eski ve yeni istihbaratçılar Avrupa Alevi Hareketine yönelik planlanan ve uygulamakta oldukları politikaları, operasyonları açık açık ulusal kanallarda bağıra bağıra anlattılar, anlatmaya da devam ediyorlar” dedi.

“CAMİ-CEMEVİ ASİMİLASYON PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEK İSTEDİLER”

FETÖ projelerinden biri olan ve Cem Vakfı ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçmişte planlanan ancak daha sonrasında yaşanan krizler sonrasında hayata geçirilmeyen Cami-Cemevi projesine de değinen AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat “Yetmedi Gülen Cemaati ve Cem Vakfı ile birlikte Cami-Cemevi Projesini harekete geçirmeye çalıştırlar. Yetmedi Alevi katillerini Avrupa’ya getirim cem organize ettiler ve katilleri Şah Hüseyin Postuna oturttular. Bu da yemedi Türkiye’de Cemevlerine davet ettiler, Şah Hüseyin Postuna oturtup önlerinde diz çöktüler” dedi.

“BİZ HEP HAKLI ÇIKTIK”

Diyanet İşleri Başkanlığı güdümünde faaliyet yürüten Alevi kurumlarını da geçmişte eleştirdiğini belirten Hüseyin Mat “Bunları yıllarca anlattık. Dilimizde tüy bitti. Ama inanmayan, inatla anlamamak için direnen canlarımız oldu. Ama biz hep haklı çıktık. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı’nın nasıl bir çete örgütü ile çalıştığı ortaya çıktı. Biz zaten biliyorduk nasıl çalıştıklarını, şaşırmadık. Bize bugüne kadar inanmayanlara güzel bir gazete kapağı oldu. Umarız artık bu şarlatanlara, devlet resmi ideolojisinin politikalarına ve karanlık emellerine hizmet eden çıkmaz” dedi.

“BİZİM TARAFIMIZ PİR SULTAN ABDAL’IN TARAFIDIR”

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı; “Dünden bugüne devletin resmi değirmenine su taşıyan, işbirlikçi ve ihanetçileri teşhir etmeye ve karşılarında durmaya devam edeceğiz. Bizim tarafımız Hınzır Paşalar değil, Pir Sultan Abdal tarafıdır. “Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan” diyenlerdeniz. Alevilik vardır ve Alevilik haktır şiarıyla, kendimize özgün olan inancımızla ve ikrarımızla hizmet etmeye devam edeceğiz. Hak aşkına, Yol aşkına, Pir aşkına, Halk aşkına yolumuza devam edeceğiz. Gerçeklerin demine Hü diyelim”

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.