Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “3 Yıllık İstanbul’u kaybetmenin hazımsızlığı…”

İkrar-HA1 | 26 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “3 Yıllık İstanbul’u kaybetmenin hazımsızlığı…”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sosyal medya üzerinden iktidar tarafından organize edilen sosyal linçe karşı Başkan İmamoğlu yine sosyal medya hesabından çok net bir cevap verdi. Başkan İmamoğlu “3 Yıllık İstanbul’u kaybetmenin hazımsızlığı” diye başladığı mesajında İstanbul’da yaşanan kış yağışı ile ilgili yetersiz kaldığı iddialarına da cevap verdi. “İBB’nin sorumluluk alanında kalan tüm yollarda kontrolü sağladık. Ancak biz birileri gibi bizim yol onların yolu diye ayrım gözetmedik. Bu kente hizmet etmek bizleri mutlu ediyor” dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ayrıca mağduriyet yaşan İstanbullulardan özür diledi.

Kar fırtınası nedeniyle yaşanan olumsuzluklar ve sosyal medyadaki trol saldırıları üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından açıklama yaptı. İmamoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankara-İstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama ‘vurun abalıya’ misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.

3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.

Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.”

 

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.