Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Benim Cumhurbaşkanı Adayım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur”

İkrar-HA1 | 05 Nisan 2022 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Benim Cumhurbaşkanı Adayım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın hazırlayıp sunduğu sabah programına konuk oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Küçükkaya “Cumhurbaşkanlığı Adaylığınız konusunda adınız sıkça duyuluyor. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Başkan İmamoğlu “İstanbul Belediye Başkanlığımın yanında ben Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim ve bugün bu göreve gelmemde kendisini abim kadar babam kadar sevdiğim Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklerini hep hissettim. Bugün CHP üyesi olarak ve Ekrem İmamoğlu olarak ülkemizi güzelleştirecek, iyileştirecek iradenin sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu beyan ederim. Benim Cumhurbaşkanı adayım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

Cumhurbaşanı adaylığı hakkında yorumda bulunan İmamoğlu, “Her CHP’linin, ki ben de CHP’liyim, cumhurbaşkanı adayı kendi partisinin genel başkanıdır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Benim de adayımdır” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, şöyle devam etti: “Tabii ki Türkiye’nin önünde önemli bir süreç var. 6 siyasi parti bir masaya oturmuş, ülke geleceği için bir karar verecek. Meşakkatli ve zor bir yol. İlk defa denenen bir sistem. Kolay bir iş değil. Tehlikelerle ve virajlarla dolu. Günün sonunda en doğru kararı vermek zorundalar. Biz uzaktan izleyecek miyiz? Asla… Ben İstanbul Belediye Başkanıyım. Halkın 4’te 1’inin yaşadığı bir kentte, ekonomisinin yüzde 50’sinin olduğu bir kentte, var olan Ekrem İmamoğlu elbette ki bu sürecin teminatı olmalıdır. 6 lider en doğru kararı vermek durumundadır. Bu doğru yolculuğun neferi gibi çalışmak zorundayız.”

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.