Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Avrupa Birliği’ne mesaj; “Hazır olun biz geliyoruz”

İkrar-HA1 | 30 Mart 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Avrupa Birliği’ne mesaj; “Hazır olun biz geliyoruz”

İKRAR -İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut başkanlığındaki heyet ile dün akşam (29 Mart)  bir araya geldi. İmamoğlu, “AB Delegasyonu’nun ve AB ülkelerinin, Türkiye’de ayak sesleri duyulan değişim sürecine şimdiden hazırlanmasını ve işbirliğimizin çapının büyütülmesini umuyoruz” dedi.

İstanbul-Şişli’de bir otelde düzenlenen buluşmada, Rusya-Ukrayna savaşından AB ülkelerinin bu konudaki tutumuna, Türkiye’nin AB’ye giriş sürecinden İBB’nin AB’ye bağlı finans kuruluşlarından beklediği finansmanla ilgili sürecin yavaş ilerlemesine kadar birçok konu konuşuldu.

AB Delegasyonu ile iklim değişikliği, afetlere hazırlık, ulaştırma ve kentsel mobilite, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve sığınmacılar konularında aldıkları kararlarda ciddi ilerleme kaydedilmediğini dile getiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “AB Delegasyonu’nun ve AB ülkelerinin, Türkiye’de ayak sesleri duyulan değişim sürecine şimdiden hazırlanmasını ve i birliğimizin çapının büyütülmesini umuyoruz” dedi. 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.