Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’ya “Kim o densiz, İşini yapsın boş konuşmasın”

İkrar-HA1 | 04 Şubat 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’ya “Kim o densiz, İşini yapsın boş konuşmasın”

İKRAR – AKP’li isimlerin İBB tarafından ödenen milyonlarca lira ile yurtdışında eğitim gören isimleri ifşa ettikten sonra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan İBB Başkanı için “İşine baksın, herkes eğitim için destek alıyor da iki üç kadın mı gözünüze battı” ifadelerini kullanmıştı. İBB Başkanı bugün gerçekleştirdiği açılış sonrasında İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’ya cevap verdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Bakan Yardımcısı Çataklı’nın açıklamalarını hatırlatan muhabire “O liyakatsiz şahsiyet bakan yardımcılığını yapsın. Ahlaksızlığa doğru adımlar atmasın” diye konuştu. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kar fırtınası sırasında Sarıyer’de İngiliz Büyükelçisi ile yemek yediği restorana ait MOBESE görüntülerinin yayınlanmasına yönelik tepkisi ile ilgili İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın  “Liyakatsizliklerini, beceriksizliklerini deyim yerindeyse ‘Cambaza bak’ diyerek 48 saat boyunca uyumadan vatandaşın yanında olmuş, çalışmış polisimize, jandarmamıza iftira atmaya kalkmasın” açıklaması soruldu.

Açıklamaya “Hangi liyakatsiz söylüyor bunu” diye tepki gösteren İmamoğlu “İşte bu tür liyakatsizlere ben diyorum ki ; bakın ben burada dua ettim, Allah’a kulluk etmek için. O liyakatsiz şahsiyet bakan yardımcılığını yapsın. Ahlaksızlığa doğru adımlar atmasın. Bakan yardımcısı bize hakaret ediyor. Bakan yardımcılığı yaparsa liyakatli olduğunu ispat eder. Ama burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne hem laf yetiştiriyor hem de hadsiz bir biçimde askerimize, polisimize laf etmekten bahsediyor. Kim askere, polise laf etmiş? Hangimiz cambaza bak diyormuş? Kendi sözlerine dikkat etsin. Muhatabım değil, onun bakanı da muhatabım değil. Ben gerekli muhatabı olunan bütün yargı mensuplarına çağrımı yaptım” dedi.

 

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.