Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı İmamoğlu: “1 çuval un 127 TL iken şuan en düşük teklif 325 TL”

İkrar-HA1 | 13 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı İmamoğlu: “1 çuval un 127 TL iken şuan en düşük teklif 325 TL”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu günlerdir gündemde olan halk ekmek kuyrukları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı İmamoğlu “Halkımız saatlik artış gösteren ekmek fiyatlarında halk ekmeği tercih ediyor. Bizler halkımıza ucuz ve kaliteli ekmek çıkarmak için çalışacağız. İBB Meclisidne daha çok halk ekmek büfesi açmak istediğimi belirttik malumunuz birileri önümüzü keserek halka ucuz ekmek ulaştırmamıza engel oluyor. Şimdi yeni yıl içinde halkımıza ucuz ekmek ulaştırmak gibi bir amacımız var. 2021’de 1 çuval un 127 TL iken bu yıl en düşük teklif 325 TL” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Ekmek’in 2022 yılı un ihalesinde bir çuval un için verilen en düşük teklifin 325 TL olduğunu açıkladı. Geçen yıl bu rakamın 127 TL olduğunu belirten İmamoğlu, “İstanbullulara ucuz ve sağlıklı ekmek sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Halk Ekmek’in 2022 yılı için un ihalesi yaptığını duyurdu.

İhalede bir çuval un için verilen en düşük teklifi açıklayan İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Halk Ekmek, 2022 yılı için un ihalesine çıktı. 2021’de 1 çuval un 127 TL iken bu yıl çuval başı en düşük teklif 325 TL oldu. İstanbullulara ucuz ve sağlıklı ekmek sağlamak için elimizden geleni yapacağız.”

 

HABER MERKEZİ 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.