Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı İmamoğlu: “Cemevleri ibadethanedir; başka hiçbir tanıma muhtaç değildir”

İkrar-HA1 | 14 Ağustos 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı İmamoğlu: “Cemevleri ibadethanedir; başka hiçbir tanıma muhtaç değildir”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Alevi vatandaşların Muharrem matemi lokmasına ortak oldu. İmamoğlu Cemevlerinin ibadethane olduğunu söyleyerek, “Alevi vatandaşlarımızın en candan, en birinci hakkı olan ibadetlerini yaptıkları ibadethanelerimizdir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muharrem Ayı dolayısıyla pay edilen lokmaya meyman oldu. Cemevlerinin ibadethane olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Alevi vatandaşlarımızın en candan, en birinci hakkı olan ibadetlerini yaptıkları ibadethanelerimizdir. Başka hiçbir tanıma ve tarife muhtaç, asla değildir” dedi.

Ekrem İmamoğlu, Muharrem orucunun 5’inci gününde, Tuzla’daki Aydınlı Hakev Vakfı Cemevi’nde Alevi vatandaşlarla bir araya geldi. Muharrem matemi lokması, Alevi Dedesi Hüseyin Tepe’nin duasıyla dağıtıldı. Vatandaşların lokmasını paylaşan İmamoğlu, yaptığı konuşmada, matem aylarının insanlık açısından önemli dersler barındırdığını belirtti.

Cemevlerinin ibadethane olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Alevi vatandaşlarımızın en candan, en birinci hakkı olan ibadetlerini yaptıkları ibadethanelerimizdir. Başka hiçbir tanıma ve tarife muhtaç, asla değildir. O bakımdan İBB olarak, kurumsal anlamda üzerimize hangi vazife düşüyorsa, bu güzel kentimizde yaşayan milyonlarca Alevi vatandaşımızın her türlü inancına dair hizmetlerimizi sonuna kadar yapmakla yükümlüyüz” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.