Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı İmamoğlu ile Bölge Müdürü tartıştı; “Siz 18 yıldır ne yapıyorsunuz”

İkrar-HA1 | 30 Temmuz 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB Başkanı İmamoğlu ile Bölge Müdürü tartıştı; “Siz 18 yıldır ne yapıyorsunuz”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu UMOKE Toplantısında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bölge Müdürü Serdal Yücel ile tartıştı. Başkan İmamoğlu “Siz buraya İstanbullunun derdini çözmeye yardımcı olmaya değil sıkıntı olmaya yük olmaya gelmişsiniz” dedi.

İstanbul’daki ulaştırma koordinasyon merkezi toplantısında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Serdar Yücel ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında tartışma yaşandı. Bakanlık görevlisi İmamoğlu’na “Çocuk azarlar gibi konuşuyor. Böyle kibirli, kendini beğenmiş belediye başkanı görmedim” sözleriyle tepki gösterdi.

Ulaştırma koordinasyon merkezi toplantısında, İstanbul genelinde ilk etapta bin yeni taksinin hizmete alınmasını kapsayan taksi taşımacılığını düzenleme teklifi görüşüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bin yeni taksinin hizmete alınmasını önerdi. Teklif oy çokluğu ile reddedildi.

Gündemdeki diğer konuysa 250 dolmuş taksinin ve 750 minibüs taksiye dönüştürülmesi teklifiydi. Müzakerelerin ardından teklif oy birliği ile kabul edildi. 6 bin 350 minibüs arasından kura yöntemiyle belirlenecek esnaflara taksi plakası verilecek.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.