Hoşgeldiniz  

İBB’nin araçlarını sarayla yandaş vakıflar kullanmış

İkrar-HA1 | 03 Mayıs 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB’nin araçlarını sarayla yandaş vakıflar kullanmış

İKRAR – İBB Başkanı seçilir seçilmez söz verdiği gibi israfla mücadele eden Ekrem İmamoğlu’nun yenikapı meydanında sergilettiği kiralık araçların arka yüzü ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Murat Ağırel’in yaptığı araştırmalar, tüm engellemelere rağmen ulaştığı evraklarla araçların kimler tarafından kullanıldığı gün yüzüne çıkarıldı. 2 Milyar 200 Milyon TL ödenerek kiralanan araçları Cumhurbaşkanlığı, AKP Genel Merkezi, AKP Milletvekilleri, AKP İl Başkanlığı yöneticiler ve yandaş vakıf/dernek yöneticilerinin kullandığı ortaya çıktı

 

”KAMU ZARARININ DANİSKASIDIR”

Murat Ağırel yazısında İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın yaptığı çalışma neticesinde Cumhurbaşkanlığı’na 480 araç, AKP Genel Merkezi’ne 8, AKP İl başkanlığına 62, Irak Devlet Başkanı’na 6, TBMM Başkanlığı’na 54, Okçular Vakfı’na 4, TÜGVA’ya 5 araç tahsis edildiğinin ortaya çıktığını aktaran Ağırel, yapılan tespitler ile ilgili İstanbul Valiliği’nden izin istenildiğini ancak verilmediğini belirtti. “Bakın Esenler Erok Spor (985 bin 997 TL), AKP Genel Merkezi, Genel Başkan Yardımcıları, İstanbul İl Başkanlığı ve Silivri İlçe Başkanlığı (2 milyon 225 bin TL) ,Türkiye Gençlik Vakfı ve Sıcak Yuva Vakfı (550 bin 308 TL) tarafından kullanılmak üzere toplam 87 adet araç mevzuata aykırı şekilde tahsis edilmiş ve bu araçlara ait toplam 3.7 milyon TL. kira, sürücü, yakıt ve HGS-OGS gideri Belediye bütçesinden karşılanmış. Bu apaçık kamu zararıdır. Bu kamu zararının daniskasıdır” diyen Ağırel, araçların kullanıldığı kurumlar ve derneklerin listesini paylaştı.

 

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.