Hoşgeldiniz  

İBB’nin taksi plaka ağalarına karşı savaşının ilk rauntu bugün başlıyor

İkrar-HA1 | 19 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB’nin taksi plaka ağalarına karşı savaşının ilk rauntu bugün başlıyor

İKRAR -İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında 1000 yeni taksi plakası teklifinin 9. kez oy çokluğu ile reddedilmesi gündemde yerini korurken, Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı gündem olmuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, paylaşımında, “İstanbullulara bir söz verdik. Taksi plakası ağalığı bitecek dedik. 16 milyon İstanbullu kazanacak” demişti. İmamoğlu’nun paylaşımının ardından bir sosyal medya paylaşımı da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun’dan geldi.

Ongun, İstanbul’da ticari taksi plakası sahipliği konusunda, yasadan kaynaklanan uygulamaların ilk etabının bugün hayata geçeceğini ifade etti.

Ticari plaka sahipleri için İstanbul’da yeni bir dönem başlıyor” diyen Ongun, “Rantı engelleyecek, hizmet kalitesini artıracak bu uygulama şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Ongun’un paylaşımı şu şekilde:

İstanbul’da ticari taksi plakası sahipliği konusunda, yasadan kaynaklanan uygulamaların ilk etabı yarın hayata geçiyor. Ticari plaka sahipleri için İstanbul’da yeni bir dönem başlıyor. Rantı engelleyecek, hizmet kalitesini artıracak bu uygulama şehrimize hayırlı olsun.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.