Hoşgeldiniz  

İBB’nin yeni taksi teklifi 8’inci kez Red edildi

İkrar-HA1 | 26 Ağustos 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İBB’nin yeni taksi teklifi 8’inci kez Red edildi

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun titizlikle takipçisi olduğu ve her fırsatta gündeme getirdiği yeni taksi teklifi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın UMOKE’ye atadığı blok bürokratların oylarıyla 8’inci kez Red edildi.

İstanbul’un kanayan yarası taksilerin sayılarının artırılmasına ilişkin teklif yeniden masaya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin megakentte taksi ihtiyacını karşılamak ve taksilerde hizmet kalitesini artırmak için UKOME gündemine getirdiği, daha önce yedi kez reddedilen “yeni taksi taşımacılığı” teklifi bugün sekizinci kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinin oyları ile 8. kez reddedildi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’da taksi ihtiyacını karşılamak, taksilerde hizmet kalitesini artırmak ve şoförlerin yasal haklarını geliştirmek için “yeni taksi taşımacılığı” teklifini, ilk olarak Haziran 2020’de Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı gündemine getirdi. İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, “taksi taşımacılığının düzenlenmesi” teklifinde, megakentte taksi sayısının kiralık yöntemle 6 bin artırılması istedi. Kamuoyuna tanıtılan sistemdeki bin taksi zor durumdaki minibüs ve dolmuş esnafının aracının taksiye dönüşümünü içerirken (750 minibüs ile 250 dolmuş), 5 bin taksi de İBB’nin yeni kuracağı sistemde hizmet verecekti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.