Hoşgeldiniz  

İçişleri Bakanı Soylu’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren açıklama “Mekan basıyor, Kimsin sen?”

İkrar-HA1 | 03 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İçişleri Bakanı Soylu’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren açıklama “Mekan basıyor, Kimsin sen?”

İKRAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) bilgi almaya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Soylu, Kılıçdaroğlu’nun ‘mekan bastığını’ savundu.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından TÜİK’e ziyarette bulunacağını duyuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK’in kapıları randevuları olmadığı gerekçesiyle açılmadı. TÜİK’in önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “TÜİK, bir devlet kurumu olmaktan çıkmış bir saray kurumu haline dönüşmüştür. Burası artık bir devlet kurumu değildir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesini ‘mekan basmak’ olarak niteleyen Süleyman Soylu ise, yayımladığı mesajda hedef gösteren ifadeler kullandı. “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez” diyen Soylu, şu açıklamayı yaptı:

“Kılıçdaroğlu suç ve suç örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihimizde görülmeyen yöntemlere başvuruyor.  Ana muhalef partisi Genel Başkanı, PKK, DHKPC ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp onlara özenip mekan basmaya gidemez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.