Hoşgeldiniz  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB’ye yeni iftiralar

İkrar-HA1 | 13 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB’ye yeni iftiralar

İKRAR – Ülkenin asayişinden sorumlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam katıldığı bir televizyon programında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında türlü beyanlarda bulundu. Soylu “Kılıçdaroğlu onu ve belediye başkanlarını dinlediğimizi söylüyor, eğer dinleseydik Pensilvanya ile gerçekleştirdiğin görüşmeleri kaydederdik” ifadesini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu her hafta gerçekleştirdiği gündem manipüle operasyonlarından birini de dün gece katıldığı yandaş televizyon kanalında tekrarladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan açıklamalar yapan Soylu “Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesinde bir diş muayenesinde pensilvanya ile konuşup konuşmadığını açıklasın” dedi.

Süleyman Soylu’nun konuşmalarından satır başlıkları ve iddiaları böyle;

  • İBB’de mesela, diyor ki ‘Adli sicil kaydı temiz’. Millete yalan söylemeyin, ben neyin temiz olup olmadığını biliyorum. Elinizde çok sosyal medya troll’ü olması yalanınızı doğru kılmaz. Her ay gazetecilere 15, 30 bin lira, bazı gazetecilere başka şeyler vermek sizi haklı ve meşru kılmaz.
  • Bakanlığımız 2019’dan bugüne kadar her partiden belediyelerle ilgili farklı gerekçelerle 2 bin 32 soruşturma yapmış. Bu öyle abartıldığı gibi üstüne gitmek değil. 2019’dan bugüne kadar her partiden belediyelerle ilgili özel teftiş sayısı 166. 2019’da 40, 2020’de 3, 2021’de 6 AK Parti belediyesine özel teftiş yapılmış. 2020’de 4, 2019 yılında 25 CHP belediyesine özel teftiş yapılmış. 2020’nin tamamında ben özel teftiş aldım. Kendim, kendi birimlerime özel teftiş yaptım.

  • İBB’de personel alınıyor. Alırken de bir şeye bakılması lazım. Belediyelerin şirketleri var, temel problem burada. Belediyelerin şirketlerinin istihdam yönetme biçiminin devleti aldatması sorun aslında. Aldatmak istemezse ona diyebilecek bir şey yok. 2019’un Haziran’ıyla 2019’un Kasım’ı arasında ‘Bu sakıncalıdır, bunun alınmaması gerekir’ dendiği anda almışlar işe. Bu olay başladığında ben bunun İBB’yle bağlantılı olduğunu bilmiyordum

“DEVLET DİNLESEYDİ PENSİLVANYA İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİN GÖRÜŞMEYİ KAYDEDERDİ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İBB hakkında ki iddialarının hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hedef alarak türlü ithamlarda bulundu. Soylu “Kılıçdaroğlu’nu T.C. Devleti dinleseydi, Pensilvanya’yla konuştuğunu kaydederdi. Böyle bir şey yok desin. Pensilva’yla bir diş muayenesinde konuştuğumuzda ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözünü konuşmadık desin, ‘Diş muayenesine gitmedim’ desin. Karşımızda siyaset tanımına sığdıramadığımız ve bu ülkenin değerleriyle örtüştüremediğimiz bir kimlik var. ‘Siz bizi dinliyorsunuz’ diyor. Sizi 2007’de dinlemiş FETÖ. Namuslu biri çıkar, FETÖ’nün dinlemesiyle ilgili suç duyurusunda bulunur” ifadesini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.