Hoşgeldiniz  

‘İnfaz listesinde’ ismi yer alan Gökhan Yavuzel saldırıya uğradı

Haberci34 | 27 Temmuz 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Hukuk Adalet, Manşet, Özgür Platform, Sağlık, Sokağın Sesi A- A+

‘İnfaz listesinde’ ismi yer alan Gökhan Yavuzel saldırıya uğradı

İKRAR – İktidara muhalif gazeteciler ve isimlerin yer aldığı infaz listesinde ismi geçen Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi edebiyatçı ve yazar Gökhan Yavuzel, dört kişinin saldırısına uğradığını duyurdu. Yavuzel, saldırganların Türkçe konuştuğunu ve hakaretlerde bulunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta Alman polisleri tarafından doğrulanan ve aralarında gazetecilerin de yer aldığı ‘infaz listesinde’ ismi yer alan Gökhan Yavuzel, dün saldırıya uğradı. Dört kişinin saldırısına uğradığını sosyal medya hesabından duyuran Yavuzel, karakoldaki ifadesinin ardından evine bırakıldığını ve sırtında morluklar olduğunu belirtti. Yavuzel, “İsimlerimizi medyaya ‘infaz listesi’ olarak hedef gösteren dalkavuklar; bunun bedelini elbet ödersiniz” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

”Türkçe konuşup, küfür ediyorlardı”

Saldırıya ilişkin Artı Gerçek’e açıklama yapan Yavuzel, yaşadığı bölgeye yakın bir parkta saldırıya uğradığını ve polislerin de burada olduğunu bildiğini kaydetti. Yavuzel, saldırı anını şöyle anlattı:

“Saldırıyı, parktaki kör bir noktada yaşadım. Önce arkadan bir yumruk geldi ve görebildiğim kadarıyla dört kişiydiler. Yere düştüğümde sırtıma vurmaya başladılar. Kendimden geçtim bir süre. Her biri küfür ediyordu, Türkçe konuşuyorlardı. ‘Sıra diğerlerine de gelecek’ gibi tehditlerde bulundular. ‘Vatansızlar, şerefsizler’ diye küfürler ve hakaretler ettiler. ‘İstesek hepinizi öldürürüz bu size az bile’ dediler. Ben yere düştüğümde şiddetli bir yumruk aldım gözüme. Sonra sol kaşıma bir yumruk aldım. O an kendimi iki elimle kafamı korudum. Ellerinde küçük bir sopa vardı.”

Gazeteci Erk Acarer’e yapılan saldırının ardından 16 Temmuz Cuma günü, iki Kriminal Alman polisi, Artı Gerçek ve Artı TV Genel Yayın Yönetmeni Celal Başlangıç’ın Köln’de yaşadığı eve giderek can güvenliğinin tehlikede olduğu konusunda kendisini uyarmış ve sosyal medyada paylaşılan ‘infaz listesinin’ varlığını doğrulamıştı.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.