Hoşgeldiniz  

İş Bankası Genel Müdürü’nden Bakan Nebati’ye “Başaramıyorsunuz”

İkrar-HA1 | 31 Ekim 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İş Bankası Genel Müdürü’nden Bakan Nebati’ye “Başaramıyorsunuz”

İKRAR – İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Hazine Bakanı Nureddin Nebati’nin de katıldığı Sabah grubu tarafından düzenlenen Finans Zirvesi’nde olay açıklamalar yaptı. Faiz politikalarına adeta isyan eden Aran ”Artık biz ekonomi modelinin desteklediği sektörleri bile destekleyemeyecek noktaya geldik. Faiz inerken krediye erişim zorlaşıyorlarsa bunun kimseye faydası yok’ dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Neruddin Nebati’nin de katıldığı A Para ve Turkuz Medya’nın düzenlediği Finansın Geleceği Zirvesi’nde konuşan İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “Kredi fiyatı ucuzlamasına rağmen krediye erişim zorlaşıyorsa bunun kimseye bir faydası yoktur” dedi.

Aran, son dönemde faizler inerken krediye erişimin zorlaştığına işaret etti. Genel Müdür Hakan Aran sözlerini böyle sürdürdü;

Alınan makro ihtiyati tedbirlerle birlikte artık biz ekonomi modelinin desteklediği sektörleri bile destekleyemeyecek noktaya geldik. Faiz oranlarının indirilmesi ne açıdan size yarar; krediye daha ucuza erişebiliyorsanız. Eğer kredi fiyatı ucuzlamasına rağmen krediye erişim zorlaşıyorsa bunun kimseye bir faydası yoktur. Artık biz ekonomi modelinin desteklediği sektörleri bile destekleyemeyecek noktaya geldik.

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.