Hoşgeldiniz  

Isparta Şehir Hastanesi’nin yapım ihalesi temel atıldıktan sonra yapıldı

İkrar-HA1 | 25 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Isparta Şehir Hastanesi’nin yapım ihalesi temel atıldıktan sonra yapıldı

İKRAR – CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin, Isparta Şehir Hastanesi’nin ihalesinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığını belirterek, cumhuriyet tarihinde ilk kez bir projenin ihalesi yapılmadan temelinin atıldığını söyledi. Hastanenin temel atma töreninin 12 Mart 2014, ihalesinin ise 4,5 ay sonra 24 Temmuz 2014’te gerçekleştirildiğini belirten Şahin, cumhuriyet tarihinde ilk kez bir projenin, ihalesi yapılmadan temelinin atıldığını ifade etti. 

İhaleye ilişkin evrakları basın mensuplarına gösteren Şahin, ihale komisyonu üyelerinden birinin, ihalenin iptal edilmesini istediğini söyledi. Şahin, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanı bu konuda ne diyor? Bu yolsuzluklar hakkında hiç sesi çıkmadı. Evrakların altında Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’nin imzası var. Sayın Bakan ses çıkartmıyorsa o da ortaktır. Bu evraklara ‘sahte’ diyorlarsa, çıksınlar. Isparta Şehir Hastanesi’ndeki usulsüzlükler cumhuriyet tarihinde ilktir. Önce firmayla temel atıp, daha sonra ihaleyi vermişler. İhale komisyonu ‘iptal edelim’ demesine rağmen baskı yaparak, zorla ihaleye imza attırmışlar. Bir kişi itiraz ediyor, o yolsuzluklar ortaya çıkıyor. CHP olarak Sağlık Bakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanı’nın istifalarını istiyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.