Hoşgeldiniz  

İsrail Ordusu Filistin’e saldırdı… Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne çağrı yapıldı.

İkrar-HA1 | 08 Mayıs 2021 | Dünya, Genel, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İsrail Ordusu Filistin’e saldırdı… Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne çağrı yapıldı.

İKRAR – Ramazan dolayısıyla Mescid-i Aksa’da ibadet etmek isteyen Filistinlilere İsrail Ordusu saldırdı. Filistin kaynaklarına göre en az 205 kişi yaralandı.

Filistin Kızılay Cemiyeti’nin açıklamalarına göre Eski Kudüs bölgesinde bulunan Harem-üş Şerif’te yaşanan olaylarda İsrail askerlerinin çok sert müdahalelerinde 205 Filistinli yaralandı. İsrail Polis Müdürlüğü’nün açıklamasında da 6 polisin terörist saldırı sonucu yaralandığı belirtildi.

İsrail’de geçtiğimiz günlerde açıklamalar yapan hükümet yetkilileri Kudüs ve çevresinde yaşayan tüm Filistinli grupların başka bölgelere iskan ettirilmesi gerektiğini savunmuştular. Ramazan ayı süresince Mescid-i Aksa’da yaşanan yoğunluklar ile ilgili de İsrail hükümeti “Kudüs’ün müslümanlarca kirletilmemesi için lağvedilmeleri gerekiyor” açıklaması yapan Polis Müdürü görevden alındı. İsrail Ordusunun ses bombaları, uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği müdahale sonucu Filistin Hükümeti Birleşmiş Milletler’i göreve davet etti. Kanada, Avustralya, Galler, İskoçya, Norveç, Finlandiya ve Küba İsrail ordusunu kınayan mesajlar yayınladılar. Ancak Türkiye başta olmak üzere herhangi bir müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerden Filistin’e resmi destek mesajı gelmedi. 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.