Hoşgeldiniz  

İstanbul’a Rağmen İnatla Israrla “Kanal İstanbul”

İkrar-HA1 | 27 Mart 2021 | Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İstanbul’a Rağmen İnatla Israrla “Kanal İstanbul”

İKRAR – İktidar, ülkenin asıl gündeminde olması gereken konulardan toplumu uzaklaştırmak amacıyla inatla ısrarla tüm olumsuzluklarıyla Kanal İstanbul dayatmasına devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz” dedi.

İstanbul’da bir takım temaslarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Büyükşehir Belediyesi dururken tüm İstanbul’u ilgilendirecek olan Kanal İstanbul ile alakalı durum değerlendirme toplantısını AKP’li Çekmeköy Belediyesi’nde gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Kanal İstanbul’a karşı tavrının net olması dolayısıyla kendi partisinin ilçe belediyesinden Kanal İstanbul ile ilgili plan ve programlarını açıklayan Kurum “Askıya çıkardığımız imar planları ile vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul’a değer kazandıracağız” dedi.

 

“KANAL İSTANBUL İÇİN YAKINDA HAREKETE GEÇECEĞİZ”

İktidarın Kanal İstanbul Projesinin ne zaman başlayacağı sorusu üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “En yakın zamanda harekete geçeceğiz. Çeşitli kurumlarımız ile birlikte hareket ediyoruz. Ülkemizin mega projesini hayata geçirdiğimiz de yeni bir dönem başlatacağız. İstanbul’un yüzü gülecek” dedi. Bakan Kurum açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Kanal İstanbul projesine ilişkin daha önce 1/100 bin, 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını askıya çıkarmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda yapılan itirazlar doğrultusunda bu itirazları değerlendirdik. 1/100 binlik planımızı geçen hafta itibariyle askıya çıkardık. 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını da itirazları değerlendirmek, vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul’umuza değerine değer katacak. Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede inşallah adımlarımızı da hızlı bir şekilde atmak suretiyle güzel İstanbul’umuza,  Kanal İstanbul projesini de kazandırıyor olacağız.” 

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.