Hoşgeldiniz  

İstanbul’da Emek Barış ve Demokrasi Güçleri Konya katliamını lanetledi

İkrar-HA1 | 31 Temmuz 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İstanbul’da Emek Barış ve Demokrasi Güçleri Konya katliamını lanetledi

İKRAR – Konya’nın Meram İlçesinde bir Kürt ailenin göz göre göre katledilmesine tepki göstermek için Taksim Tünel’de bir araya gelen demokrasi güçleri katliamı lanetledi ve devletten bu katliamın hesabını vermesini istediler.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Şahin Tümüklü, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekilleri Ali Kenanoğlu, ve Musa Piroğlu, HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgümüş, İstanbul İl Eş Başkanları Elif Bulut ve Erdal Avcı ile birlikte birçok siyasi parti, Hareket, Platform ve sivil toplum örgütünden yönetici ve temsilci düzeyinde katılım sağlandı. Konya’da gerçekleştirilen saldırı kınandı ve yetkililere saldırganları korumaması ve yargılayıp hesap sorması çağrısı yapıldı. 

Basın açıklamasında; “Polis kordonu içerisinde burada tek bir Kürt kalmayacak sloganları atılırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, utanmadan iki aile arasında husumet var diyor, delil yetersizliğinden katilleri serbest bırakıp Kürtlerin üstüne salanlar 7 insanımızın öldürüldüğü bu katliamın suç ortağıdır” ifadeleri kullanıldı.

AÇIKLAMANIN ORJİNAL HALİ

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.