Hoşgeldiniz  

İşte Aşamalı normalleşme

İkrar-HA1 | 16 Mayıs 2021 | Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

İşte Aşamalı normalleşme

İKRAR – İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan yeni genelge ile 1 Haziran’a kadar sürecel kontrollü normalleşme pazartesi günü itibari ile başlıyor. Kahvehaneler, spor salonları kapalı kalacak.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşamalı bir şekilde normalleşme başlatacağız açıklaması sonrasında bu sabah İçişleri Bakanlığı bir genelge yayınladı. Genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamalaları haftaiçi 21.00 ile 05.00 arasında olacak. Haftasonu içinde Cuma 21.00’de başlayacak yasak Pazartesi 05.00’de bitecek.

AVMler açılırken, küçük esnafa yine kapanma geldi.

Kademeli normalleşme kurallarına göre, 65 yaş üstü yurttaşlardan iki doz aşısını yaptıranlar sokağa çıkma kısıtlamasına tabi tutulmayacak. Aşısını yaptırmayan 65 yaş üzeri yurttaşlar ise hafta içi 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Genelgede, işletmelere ilişkin yapılan açıklamada ise, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, sinema salonu, gazino, taverna, birahane, nargile salonu, halı saha, sauna, spor salonu, yüzme havuzu, hamam gibi yerler 1 Haziran’a kadar sürecek kademeli normalleşme kurallarına göre kapalı kalmaya devam edecek.
 
Restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme-içme yerleri, hafta içi 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis, hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecekler.
 
Şehirlerarası seyahat kısıtlamasına ilişkin olarak ise Bakanlık, kısıtlama uygulanmayan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat kısıtlamasının da uygulanmayacağını bildirdi. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saat ve günlerde özel araçlarıyla seyahate yalnızca zorunlu hallerde izin verileceğini ifade edildi.
 
İKRAR HABER AJANSI
HABER MERKEZİ
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.