Hoşgeldiniz  

Kadına beyzbol sopasıyla saldıran kişiye tahliye

İkrar-HA1 | 22 Mayıs 2021 | Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kadına beyzbol sopasıyla saldıran kişiye tahliye

İKRAR – İzmir’de yaşayan 24 yaşındaki Zeynep Çetinkaya ile Berk Öcalan arasında yaşanan tartışma sonucu Çetinkaya’yı beyzbol sopasıyla dövüp hastanelik eden Berk Öcalan’ın yargılanmasına başlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer’de Zeynep Çetinkaya’ya destek olmak için duruşmada hazır bulundu.

İzmir’de kız arkadaşı Zeynep Çetinkaya’nın (24), erkek arkadaşı Berk Öcalan (26) tarafından darp edilerek beyzbol sopasıyla kolunun kırılmasına ilişkin dava, Karşıyaka 8. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Tutuklu sanık Berk Öcalan, duruşmada tüm suçları inkar ederek beraatini istedi. Sanık hakkında “silahlı tehdit” ve “hürriyetten yoksun kılma” suçlarından beraat kararı veren hakim, “hakaret” suçundan iyi hal indirmiyle birlikte 2 ay 15 gün, “kasten yaralama” suçundan ise iyi hal indirimiyle birlikte 1 yıl 15 gün hapis cezası verdi. Hakim, sonuç olarak Berk Öcalan’ın denetimli serbestlikle birlikte tahliyesine karar verdi.

“KENDİ KENDİMİ BU HALE GETİRMİŞİM”

Berk Öcalan’ın daha önce de kendisini darp ettiğini söyleyen Zeynep Çetinkaya, “Daha önce de kaşım patlamıştı. Beni dayısından kıskanmıştı, bu nedenle darp etmişti. Sonra ben İstanbul’a gittim. Beni kardeşimle tehdit edince geri döndüm. Döndükten 15-20 gün sonra yine dayak yedim ve şikayet ettim. Komşularımın tümü de şahit oldu. Sonra kendisinin anne ve babasına gittim. Şimdi mahkemede ‘Zeynep bize geldiğinde çok iyiydi, sağlıklıydı’ dediler. Madem bunun bir cezası yok, herkes herkesi sopayla dövsün o zaman. Ben onun kafasında şişe kırmışım böyle söyledi. Kollarımı kendi kendime bu hale getirmişim” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.