Hoşgeldiniz  

Kalp krizi demişlerdi; İşkence izleri çok açık ve net

İkrar-HA1 | 14 Nisan 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kalp krizi demişlerdi; İşkence izleri çok açık ve net

İKRAR – Silivri Cezaevinde kalp krizi ile öldü denilen Ferhan Yılmaz’ın yoğun bakım görüntüleri işkence iddialarını doğruladı. Yılmaz’ın ölüm belgesinde ise ölüm nedeni olarak “bulaşıcı hastalık” yazıldı.

İşkence iddiaları ile gündeme gelen Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde hayatını kaybeden Ferhan Yılmaz’ın yoğun bakım görüntülerine Evrensel ulaştı. Görüntülerde işkence izleri apaçık görünüyor. Gözler dün ‘Ferhan Yılmaz kalp durması sonucu ölmüştür’ açıklaması yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nde…

 

Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi, işkence iddialarıyla gündemde.

İddiaya göre 6 Nisan’da başlayan şiddet ve işkencede 60 gardiyan girdikleri koğuşlarda mahpuslara işkence yaptı ve onları tehdit edip kendilerini öldürmelerini istedi.

Bu baskılar sonucu bazı mahkumların topluca intihar ettiği öne sürüldü. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü önce “Tamamen gerçek dışıdır. Söz konusu iddialar iyi niyetten uzak, kamuoyunda algı oluşturmaya yöneliktir” diyerek iddiaları yalanladı. Ardından söz konusu cezaevinde bulunan Ferhan Yılmaz’ın hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 10 Nisan Pazar günü hastaneye kaldırılan Yılmaz’ın yakınları, ölüm nedeninin kendilerine “kalp krizi” olarak açıklandığını ancak Yılmaz’ın vücudunda işkence izleri bulunduğunu söyledi. Evrensel’e konuşan Ferhan Yılmaz’ın ağabeyi Hikmet Yılmaz, “Bize kalp krizi dediler. Cenazesini yıkarken gördük, sanki boynuna çamaşır ipiyle asılmış gibi iz var, her iki gözü patlamış, gözlerinden kan geliyor, burnu sanki tamamen kırılmış pamuklarla doldurulmuş, göğüs kısmında büyük bir şişkinlik ve morluk var sanki ağaç saplanmış gibi. Üst dudağı neredeyse bir avuç kadar şişmişti. Sağ ayak kısmı dikişliydi” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.