Hoşgeldiniz  

KARŞIYAKA’NIN GENÇLERİ BARIŞ İÇİN PEDAL ATTILAR

Muhabir 24 | 02 Eylül 2020 | Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

KARŞIYAKA’NIN GENÇLERİ BARIŞ İÇİN PEDAL ATTILAR

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karşıyaka Gençlik Kolları Başkan Burak İnanır öncülüğünde Karşıyaka’da barış için pedal attılar.

Karşıyaka İskeleden balonlarla süslenen bisikletleriyle TOKİ tarafından satılan Mavişehir’de bulunan araziye kadar geldiler. Yolculuk süresince yürüyüş yapan ve evlerinin balkonlarından alkışlar ve tezahüratlarıyla Karşıyakalıların destek olduğu gençlere araçlarda kornalarıyla destek verdiler. CHP Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır konuşmasına
“Dünyanın yüzünde yara izleri kapanırken ağaçlar diktiğimizde havan mermilerinin kazdığı çukurlara yangının kavurduğu yüreklerde ilk tomurcuklarını açarken umut ve ölüler kanlarının boşa gitmediğini bilerek yana dönüp içerlemeksizin uyuyabildiklerindedir barış” dizeleriyle başladı.
İnanır konuşmasına “1 Eylül dünya barış gününde pedallarımızı barış için çevirdik. Ses çıkardık, şarkı söyledik. Beyaz kadar saf temiz bir dünya ve huzur arayan gençlerimizle Mavişehir’de TOKİ tarafından satılan araziye kadar bisiklet sürdük. Barış yalnız biz insanlar için değil, doğa için de gerekli. Doğayla barışık olmalı, betonlaşmayla yarattığımız tahribatı yok etmeli ve canlılara saygı duymalıyız. Çünkü gasp ettiğimiz alanlar onların yuvaları, yaşam alanları. Bundan 12 yıl önce dünyaya sevgi ve barış mesajı vermek için yola çıkan; Türkiye’de tecavüze uğradıktan sonra katledilen Pippa Bacca’yı da saygıyla anıyoruz. Doğayla, insanla hayatla barışık bir dünya umuduyla. Yaşasın Barış!” devam etti.

İKRAR HABER AJANSI – İZMİR HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.