Hoşgeldiniz  

Kaymakam’ın Eşi işe gitmeden maaş alarak suç işledi cezası hastane müdürüne kesildi

İkrar-HA1 | 14 Kasım 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kaymakam’ın Eşi işe gitmeden maaş alarak suç işledi cezası hastane müdürüne kesildi

İKRAR – Eskişehir’in Mahmudiye İlçesinin Kaymakamı Harun Reşit Han’ın paramedik eşi Kübra Han işe gitmediği halde maaş alıyor, mesleki sorumluluklarını yerine getirmeyerek suç işliyordu. Hastanede Kübra Han hakkında söylentilerin çoğalması hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının duruma itiraz etmesi sonrasında Kübra Han hakkında tutanak tutuldu. Kaymakam Harun Reşit Han’da duruma çok kızdı ve Hastane Müdürüne hemen tayin çıkarttı. 

Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde Kaymakam Harun Reşit Han’ın eşi Kübra Han, geçtiğimiz Haziran ayında eşinin de görev yaptığı ilçedeki Devlet Hastanesi’nde geçici görevlendirme ile paramedik (Acil tıp teknikeri) olarak göreve başladı. Ancak Kübra Han, ambulansta paramedik olarak çalışmak yerine hastanede kendisine bir oda tahsis edilerek idari birimde görevlendirildi. 

Yaşananların İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’ye kadar ulaşması üzerine Kübra Han hakkında Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar tarafından işe gelmediği için tutanak tutuldu. Müdür Erman Atalar, bu tutanağın ardından görev yerinden sürüldü.

Kaymakam eşi için tutanak tutan hastane müdürü Erman Atalar, Eskişehir’in en uzak ilçesinde görevlendirildi.

 

HABER MERKEZİ 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.