Hoşgeldiniz  

Keskin nişancı Öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı

İkrar-HA1 | 28 Mayıs 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Keskin nişancı Öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı

İKRAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile karanlık ilişkilerini gün yüzüne çıkartan videolar yayınlayan Sedat Peker’i yayınladığı keskin nişancı tüfeği ile tehdit eden sonradan da Din Kültür ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olduğu ortaya çıkan Yunus Taşkıran hakkında Milli Eğitim Bakanlığı inceleme başlattı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında İçişleri Bakanı Soylu ile ilgili “İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız” ifadelerini kullanmıştı. Ardından Bakan Soylu’da sosyal medya hesabından “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olduk, emrinde olacağız” ifadelerini paylaşmıştı. Muğla’nın Fethiye İlçesinde din kültürü öğretmeni olduğu ortaya çıkan Yunus Taşkıran’da Soylu’nun paylaşımının altına elinde bir keskin nişancı tüfeği ile “Biz de senin emrindeyiz Ağa. 600 metreden nokta atışı, 800 metre kola, bacağa. Yani 800 metreden fazla yaklaşma” ifadelerini paylaştı.

Paylaşımdan hemen sonra gelen tepkiler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen Yunus Taşkıran hakkında inceleme başlattı. Yine akıllara 15 temmuz darbe girişimi sonrasında envanterden kaybolduğu açıklanan yüzbinlerce silah akla geldi. Keskin nişancı tüfeğinin Yunus Taşkıran’ın eline nasıl geçtiği yönünde de herhangi bir açıklama yapılmadı. 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.